AKTUALNOŚCI

Spotkanie: Jan Gehl ponownie w Polsce – Kraków, 21.10.14 r.

Już 21 października o godzinie 18:30 w Nowohuckim Centrum Kultury w Krakowie odbędzie się spotkanie z Profesorem Janem Gehlem, wybitnym  duńskim architektem i urbanistą, propagatorem koncepcji humanistycznego rozwoju miast i autorem projektów zmian w przestrzeni miejskiej m.in. Nowego Jorku i Moskwy. Na to wyjątkowe wydarzenie serdecznie zapraszają organizatorzy – serwis Architektura i Biznes.

Gehl

Spotkanie ma na celu promocję najnowszej książki “Miasta dla ludzi” połączone z  wykładem w Nowohuckim Centrum Kultury, które bez wątpienia stanie się wielkim wydarzeniem, szczególnie ważnym w kontekście wielu problemów, jakie miasto ma do rozwiązania dla poprawy jego zdrowotności, środowiska, zmniejszenia zanieczyszczenia powietrza…

Spotkanie z Profesorem Gehlem to także okazja do do wymiany poglądów na temat poprawy jakości życia i jakości publicznych przestrzeni w wielu osiedlach mieszkaniowych “peerelowskiej spuścizny” i tzw. “nowej urbanizacji”, najczęściej spełniającej jedynie wymagania dewelopera, z jej negatywnymi skutkami społecznymi – rezultatem niskiej jakości estetycznej urbanistycznego i architektonicznego krajobrazu.

Spotkanie organizuje Wydawnictwo RAM – wydawca miesięcznika “Architektura i Biznes” jak również wydawca polskojęzycznej wersji książki “Miasta dla ludzi” oraz Gmina Miejska Kraków.

HARMONOGRAM SPOTKANIA W NOWOHUCKIM CENTRUM KULTURY

  • 18.00 – spotkanie z Prezydentem Miasta Krakowa Jackiem Majchrowskim
  • 18.30 – wykład — spotkanie otwarte połączone z promocją polskojęzycznego wydania książki „Miasta dla ludzi”
  • 19.30 – dyskusja z udziałem publiczności

Wstęp bezpłatny, po uprzednim zarejestrowaniu się w formularzu uczestnictwa.  Zarówno formularz, jak i dalsze szczegółowe informacje dot. wizyty znajdują się na stronie organizatora:

http://www.architekturaibiznes.com.pl/?opt=dlafirm&pid=221

To wydarzenie znajduje sie takze w naszym kalendarzu. w naszym kalendarzu.