AKTUALNOŚCI

Krakowska Superścieżka: warsztaty na półmetku

Za nami dwa z czterech zaplanowanych warsztatów dotyczących projektu krakowskiej Superścieżki, czyli nowej przestrzeni publicznej pomiędzy rondem Grzegórzeckim i Mogilskim.

Pierwsze warsztaty, które odbyły się w dniu 16 maja, poświęcono na określenie potrzeb użytkowników projektowanej przestrzeni. Było to zadaniem uczestników, podzielonych na grupy. Dzięki zaangażowaniu mieszkańców organizatorzy dowiedzieli się, jakie problemy rodzą się u użytkowników tego terenu i jak można dostosować go do ich potrzeb. Już podczas pierwszych warsztatów pojawiły się wstępne koncepcje zagospodarowania terenu.Supersciezka mapaJeszcze więcej pomysłów pojawiło się podczas zeszłotygodniowych, drugich warsztatów w Małopolskim Ogrodzie Sztuki (ul. Rajska 12). Uczestnicy proponowali m.in. miejską poczekalnię z dostępem do internetu lub szachownice na skwerze M. Eilego, przeszklony ogród zimowy w ruinach dawnego fortu Lubicz, czy pawilony gastronomiczne. Nie brakowało również bardziej odważnych pomysłów jak całoroczna ślizgawka, „grające” schody czy ogrody sensoryczne. O możliwej realizacji pomysłów zadecydują podczas otwartej debaty mieszkańcy miasta.

Kolejne warsztaty odbędą się 30 maja o godzinie 10 w Krakowskim Szkolnym Ośrodku Sportowym przy al. Powstania Warszawskiego 6. Dla uczestników przygotowany będzie piknik rodzinny, a pomysły będzie można skonfrontować z rzeczywistością. Ostatnie, czwarte warsztaty odbędą się 13 czerwca.

Supersciezka plan