Kraków: “Szkieletor” przestanie straszyć?

Władze Krakowa zawarły porozumienie z użytkownikiem wieczystym nieruchomości, na mocy którego w kwietniu przyszłego roku rozpocznie się zabudowa tzw. “szkieletora”.

fot za: krakow.pl / wizualizacja: DDJM Biuro Architektoniczne

fot za: krakow.pl / wizualizacja: DDJM Biuro Architektoniczne

Porozumienie między Miastem Kraków a użytkownikiem wieczystym uregulowało sprawy dotyczące realizacji inwestycji przy ul. Lubomirskiego. Firma zapłaciła Miastu zaległe opłaty w wysokości 2,7 mln zł, natomiast Gmina wyznaczyła dodatkowe terminy zagospodarowania nieruchomości. Inwestor został zobowiązany do rozpoczęcia budowy najpóźniej w kwietniu 2016 roku i zakończenia jej najpóźniej do końca 2019 roku. Jeżeli tak się nie stanie, Miasto zacznie ponownie naliczać kary za brak dokończenia budowy. Zakończenie budowy planowane jest za dwa lata. W wieżowcu o nowej nazwie Treimorfa znajdą się m.in. biura, hotel oraz apartamenty. Budynek będzie miał 27 kondygnacji i będzie liczył około 100 metrów, a zaprojektowany został przez architektów z pracowni DDJM Biuro Architektoniczne z Krakowa.

Szkieletor to dziś najwyższy budynek na terenie Krakowa. Budowę rozpoczęto w roku 1975. Kilka lat później prace zawierzono ze względu na brak funduszy na dokończenie budowy.

za: krakow.pl