Jan Gehl w Lublinie: wykład i warsztaty dla urzędników

Duński architekt Jan Gehl, propagator tworzenia miast o ludzkim wymiarze, odwiedzi w przyszłym miesiącu Lublin.

Architekt został zaproszony przez Urząd Miasta Lublin oraz społeczną koalicję dla kultury przestrzeni w Lublinie. Wizyta rozpocznie się 22 października i potrwa trzy dni. Jan Gehl poprowadzi między innymi ogólnodostępny wykład oraz zamknięte warsztaty dla urzędników powiązane z wizją lokalną miasta. Wizyta związana jest z obchodami Roku Jana Gehla w Lublinie, inicjatywy władz która ma umocnić rozwój miasta poprzez myślenie zrównoważone, partycypacyjne, międzysektorowe i zgodne z najnowszą wiedzą o funkcjonowaniu miast.

Jan_Gehl_2006

Dorobkiem Roku Jana Gehla jest projekt “Miasto dla ludzi. Lubelskie standardy infrastruktury pieszej” dofinansowany w ramach Programu Obywatele dla Demokracji z Funduszy EOG, który zakończy się w roku 2016. Dzięki projektowi, we współpracy między władzami a mieszkańcami, wdrożone mają zostać rozwiązania projektowo-planistyczne dla osób poruszających się po mieście z niską prędkością.

Wizytę duńskiego architekta poprzedza między innymi spacer z przewodnikiem „Zamrożone Centra” który odbędzie się 14 września o godzinie 16. Przewodniczką będzie Izabela Pastuszko, historyk sztuki i autorka książki „Architektura dzielnicy uniwersyteckiej w Lublinie”. Wstęp na spotkanie jest wolny.

Na naszej stronie informujemy też o wizycie Jana Gehla w Krakowie, która poprzedzi lubelskie wydarzenie