Ogólnopolska konferencja XIII Dzień Urbanisty 2020 – „Światłocień”

Towarzystwo Urbanistów Polskich, Oddział w Poznaniu wraz z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi serdecznie zapraszają na kolejną, XIII edycję ogólnopolskiej konferencji „Dzień Urbanisty”. Obecne hasło wydarzenia brzmi „ŚWIATŁOCIEŃ”. Celem wydarzenia jest propagowanie wiedzy i dobrych praktyk z dziedziny urbanistyki oraz planowania przestrzennego. Miło jest nam zakomunikować, że zbliżająca się konferencja ponownie będzie miała poszerzony dwudniowy wymiar, a każdy dzień będzie miał odrębną tematykę.

Zgodnie z tytułem konferencji „ŚWIATŁOCIEŃ”, poruszane zagadnienia będą koncentrować się wokół roli i oddziaływania światła w przestrzeni. Konferencja została podzielona tematycznie na dwa dni, których wiodącymi motywami będą właśnie „Światło” i „Cień”.

W pierwszym dniu skupimy się na rozważaniach dotyczących możliwości kształtowania przestrzeni za pomocą właściwego oświetlenia. Następnie przyjrzymy się masterplanom oświetleniowym na podstawie doświadczeń wybranych miast i innych podmiotów. Na koniec zaplanowana została dyskusja.

Drugi dzień wydarzenia upłynie pod znakiem właściwego kształtowania cienia za pomocą zieleni miejskiej oraz przy wsparciu narzędzi do modelowania. Dodatkowo zajmiemy się zagadnieniem zanieczyszczenia światłem, jego wpływem na świat ożywiony oraz skutecznymi metodami przeciwdziałania negatywnym zjawiskom. Ten dzień również zakończy się dyskusją. Mamy  nadzieję,  że  kolejne  spotkanie  w ramach  „Dnia Urbanisty”, będzie ponownie stanowiło znakomitą przestrzeń do wymiany myśli.

Konferencja odbędzie się w dniach 6-7 lutego 2020 r. na terenie Międzynarodowych Targów Poznańskich, jako jedna z imprez towarzyszących targom „Budma 2020”. Tegoroczna edycja odbędzie się podobnie jak w roku poprzednim w Pawilonie 15, Sala 1D.

SZCZEGÓŁY I PROGRAM WYDARZENIA ORAZ WARUNKI REJESTRACJI NA STRONIE WWW.TUP.POZNAN.PL

Konferencja została objęta Patronatem Honorowym – Prezydenta Miasta Poznania Pana Jacka Jaśkowiaka. oraz Marszałka Województwa Wielkopolskiego Pana Marka Woźniaka.

Partnerami przedsięwzięcia są LUG, Polski Związek Firm Deweloperskich Oddział w Poznaniu, Wydawnictwo C.H.Beck, STUDIO DL oraz VELUX. Natomiast patronat medialny nad wydarzeniem objęły portale branżowe Urbanistyka.Info oraz Urbnews.pl.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.