VIII Dzień Urbanisty „Miasto (nie)pełnosprawne” – Poznań, 13 marca 2015 r.

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu ma przyjemność zaprosić do udziału w VIII Dniu Urbanisty organizowanym w ramach Targów Budma 2015 przy współpracy z Międzynarodowymi Targami Poznańskimi. Konferencja odbędzie się 13 marca 2015 r., w godz. 10:00-16:00, na terenie MTP, w Pawilonie 3, w Sali Zielonej. Tym razem hasłem konferencji będzie: „Miasto (nie)pełnosprawne”.

Miasto to złożona struktura, który podlega nieustannym przemianom i przekształceniom na wielu różnych płaszczyznach. Miasto można porównać z żywym organizmem. Każdy tworzący go element ma wpływ na jego funkcjonowanie, na jego „zdrowie”. Kto zatem jest odpowiedzialny za jego kondycję? Czy fakt, że nie wszystko w danym czasie funkcjonuje bez zarzutu, oznacza, że cały organizm jest niepełnosprawny? Czy biorąc pod uwagę między innymi fakt, że powodem zmian są nie tylko bodźce wewnętrzne, ale również zewnętrzne, musi oznaczać, że organizm jest skazany za chorobę? W jaki sposób można sobie radzić z dysfunkcjami? Jak dbać o optymalne funkcjonowanie całego organizmu? Jak ustrzec się przed chorobą?

Podczas konferencji postaramy się zaprezentować pozytywne przykładów przedsięwzięć z całego kraju, które mogą stać się wzorcami, inspiracją dla innych miast, gmin w działaniach na rzecz dobrobytu najważniejszej części ciała miejskiego/gminnego organizmu jakim jest każdy jego mieszkaniec.

Podczas konferencji zostaną wręczone nagrody w kolejnych edycjach konkursu Na Najlepiej Zagospodarowaną Przestrzeń Publiczną w Wielkopolsce oraz „Moja Wielkopolska” organizowanych przez nasz Oddział.

Do udziału w wydarzeniu zaproszeni są architekci, urbaniści, przedstawiciele gmin/miast, studenci a także wszyscy zainteresowani zagadnieniami dotyczącymi gospodarowania przestrzenią. Przewiduje się udział ok. 200 osób z całego kraju.

Zapraszamy do zapoznania się z programem wydarzenia.

Tutaj możesz pobrać także kartę zgłoszeń.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu