AKTUALNOŚCI

Warszawa: Nowe przestrzenie reprezentacyjne stolicy

Warszawski Zarząd Dróg Miejskich rozpoczyna przebudowę ulicy Miodowej w Warszawie. Znajdująca się w sąsiedztwie Starego Miasta ulica może w przyszłości przypominać Krakowskie Przedmieście.

Zmiany, poza ulicą Miodową, mają objąć również plac Krasińskich. Oba już wkrótce staną się przedłużeniem Krakowskiego Przedmieścia. Warszawski Zarząd Dróg Miejskich podpisał w ostatnich dniach umowę na przebudowę tych ulic. Wśród planowanych zmian znajdzie się m.in. wymiana nawierzchni jezdni i chodników, powstanie pasów rowerowe oraz przebudowa skrzyżowań i przejść dla pieszych.

Ulica Miodowa w Warszawie dziś | fot. Adrian Grycuk | lic. CC-BY-SA 3.0

Chodniki zbudowane zostaną z płyt granitowych o wymiarach 0,5 m na 0,5 m. ZDM przewiduje wprowadzenie udogodnień  dla osób z niepełnosprawnością, m.in. w postaci pasów prowadzących oraz pól decyzji i ostrzegawczych. Nawierzchnia jezdni składać się będzie z bloczków granitowych o wymianach 15 na 30 cm, znanych z przestrzeni Krakowskiego Przedmieścia. Jak zapewniają urzędnicy, nawierzchnia ma być bardziej odporna na uszkodzenia od tej użytej na Krakowskim Przedmieściu. Na całym ciągu ulicy Miodowej i Placu Krawińskiego zastosowane ma zostać nowe oświetlenie uliczne, ze szczególnym doświetleniem rejonów przejść dla pieszych.

Grafika: ZDM Warszawa