AKTUALNOŚCI

Walkability – przyjazna przestrzeń miasta I Cykl “Miasto mówi” – Gdańsk, 18.01.2017

“Miasto mówi” to cykl wykładów połączonych z dyskusjami, który został poświęcony przestrzeni miasta. Będziemy rozmawiać o najróżniejszych współczesnych problemach urbanistycznych, społecznych i gospodarczych. Serdecznie zapraszamy – Forum Rozwoju Aglomeracji Gdańskiej.

Walkability – słowo klucz opisujące przestrzeń miasta jako przyjazną pieszym, sprzyjającą realizacji codziennych potrzeb czy nawet poprawiającą jakość życia mieszkańców, stało się w ostatnich latach tematem badań z zakresu urbanistyki, medycyny i nauk społecznych w tym także psychologii. W ramach pierwszego z cyklu wykładów “Miasto mówi” chcielibyśmy Państwa zaprosić na spotkanie z Michałem Jaśkiewiczem oraz Tomaszem Bestą – adiunktami w Instytucie Psychologii Uniwersytetu Gdańskiego

Michał Jaśkiewicz
Obszarami jego zainteresowania są psychologia środowiskowa i społeczna. W swoich badaniach analizuje jakość życia w mieście, motywację korzystania z transportu publicznego i spostrzeganie miejskiego krajobrazu. Należy do Polskiego Stowarzyszenia Psychologii Społecznej. W wolnym czasie lubi podróżować i eksplorować miasta.

Tomasz Besta
Badawczo zajmuje się psychologią osobowości i psychologią społeczną. Analizuje mechanizmy relacji międzygrupowych, dynamikę tożsamości społecznych oraz konsekwencje dążenia do zaspokojenia potrzeby pewności i przewidywalności świata.

Fanpage

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.