AKTUALNOŚCI

Urban Mobility & Smart Ageing Conference, 25-27.02.2021

Urban Mobility & Smart Ageing Conference to wyjątkowa okazja do globalnej debaty na temat mobilności i inteligentnego starzenia się z udziałem naukowców, ekspertów, przedstawicieli miast, biznesu i wszystkich tych, którzy chcą starzeć się mądrzej. Jest to bardzo rzadko spotykana konfiguracja tych dwóch, jakże istotnych w ostatnich czasach, kwestii. Konferencja odbędzie się w dniach 25-27 lutego 2021 całkowicie w formule on-line. Najnowsze badania, trendy i case study z całego świata. Zapraszamy do skorzystania z globalnej wiedzy, doświadczenia, dostępu do wybranych rynków i nowych możliwości współpracy.

Mamy przyjemność również ogłosić, że Urbnews wspiera tę międzynarodową konferencję patronatem medialnym oraz merytorycznym. Nasz redaktor naczelny Mateusz Piróg będzie miał okazję przeprowadzić prezentację w panelu eksperckim #3(Future micromobility, improved accessibility and autonomous transportation) na temat przyszłości transportu w miastach. Podczas prezentacji znajdziecie odpowiedzi między innymi na pytania na jakim etapie jesteśmy obecnie w rozwoju Urban Air Mobility, kiedy możemy się spodziewać pierwszych lotów operacyjnych w sektorze miejskiego transportu powietrznego czy choćby co to jest eVTOL. Zapowiada się interesująco.

W ciągu trzech dni konferencji poruszane będą aktualne tematy i wyzwania, jakie stoją przed miastami, społeczeństwami i specjalistami, którzy projektują infrastrukturę oraz rozwiązania biznesowe w dziedzinach  mobilności i inteligentnego starzenia się. Formuła konferencji obejmuje panele z sesjami Q&A jak również Wirtualną Wystawę oraz Start-up Village z różnego rodzaju możliwościami nawiązania międzynarodowych kontaktów. Istotną częścią UMSA jest również Forum Miejskie, w czasie którego głos miastom – centrom cywilizacyjnego postępu. To one muszą stawić czoła dwóm wyraźnym trendom: migracji z obszarów wiejskich do miast oraz starzejącemu się społeczeństwu.

Program

Najbardziej aktualny kształt z udziałem wybranych międzynarodowych ekspertów można śledzić pod linkiem https://umsa.live/programme/.

Tematy paneli konferencyjnych

(konferencja będzie prowadzona w j. angielskim poza City Panel, z udziałem miast, które odbędzie się w j. polskim)

 1. Aktywne i współdzielone rozwiązania w zakresie mobilności dla miast przyjaznych seniorom /
  Active and shared mobility solutions for age-friendly cities
 2. Oparte na technologii zdrowe starzenie się w środowisku miejskim /
  Technology-based healthy ageing in urban environment
 3. Mikromobilność, dostępność i transport autonomiczny /
  Future micromobility, improved accessibility and autonomous transportation
 4. Innowacje w bezpiecznych i przyjaznych dla osób starszych społecznościach /
  Innovation in safe and age-friendly communities
 5. Nowa rzeczywistość „New normal” dla miejskiej polityki senioralnej w czasach post-COVID-19 /
  Urban ‘new normal’ and senior citizens beyond COVID-19

Do kogo skierowany jest projekt UMSA?

 • eksperci,
 • naukowcy,
 • instytucje rządowe i publiczne,
 • organizacje pozarządowe,
 • miasta,
 • urbaniści,
 • seniorzy,
 • biznes,
 • wszyscy dostrzegający potrzebę tworzenia rozwiązań odpowiadających wyzwaniom rozwijających się miast i starzejącego się społeczeństwa.
Urban Mobility & Smart Ageing Conference
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.