AKTUALNOŚCI

Rusza konkurs na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego

Rusza zbieranie propozycji kandydatur do VIII edycji konkursu „Najlepsza Przestrzeń Publiczna Województwa Zachodniopomorskiego”.

O Nagrodę Marszałka mogą się ubiegać przedsięwzięcia ukończone w 2016 roku, a także etapy większych realizacji, które zostały zakończone w roku poprzedzającym daną edycję Konkursu i stanowią funkcjonującą przestrzeń publiczną. Do rywalizacji o tytuł najlepszej przestrzeni publicznej województwa zachodniopomorskiego zgłaszać mogą je lokalne samorządy (gminy, powiaty) oraz ich związki. Możliwe jest zgłoszenie więcej niż jednego przedsięwzięcia z tej samej gminy lub powiatu.

Konkurs adresowany jest do lokalnych samorządów, a jego celem jest budowa wizerunku województwa jako regionu aktywnego, atrakcyjnego i przyjaznego dla inwestycji oraz wspieranie i promocja dobrych praktyk w zakresie tworzenia nowych wartości w przestrzeni publicznej województwa.

Termin zgłoszeń to 19 maja 2017 roku. Zwycięzców poznamy w czerwcu. Uroczystość wręczenia nagród laureatom VIII edycji Konkursu Marszałka Województwa Zachodniopomorskiego na Najlepszą Przestrzeń Publiczną Województwa Zachodniopomorskiego odbędzie się we wrześniu.

W poprzednich edycjach zwyciężały m.in. gminy Biały Bór, Chojna czy miasto Koszalin.