AKTUALNOŚCI

IV edycja Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „Kokonat” – Kraków, 20-21.04.2017

Zakład Systemów Komunikacyjnych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy nim Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych organizuje w dniach 20-21 kwietnia 2017 roku czwartą edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „Kokonat”.

Celem konferencji jest integracja ambitnych studentów i doktorantów kierunków związanych z transportem z całej Polski. Tak, jak podczas poprzednich trzech edycji, chcemy stworzyć miejsce gdzie młodzi transportowcy mają szanse się zaprezentować, nawiązać kontakty, poznać ciekawych ludzi, zbudować grupy projektowe i badawcze, znaleźć inspiracje do dalszych prac. Podczas ubiegłorocznej, rekordowej edycji zgromadzeni mieli okazję wysłuchać aż trzydzieści siedem referatów. Oprócz tego corocznie na uczestników konferencji czekają wystąpienia zaproszonych gości. Podczas trzech edycji „Kokonatu” udało się zainteresować środowiska naukowe z całej Polski. Uczelnie z Gdańska, Poznania, Warszawy, Kielc, Katowic, Bydgoszczy, Wrocławia, Krakowa były reprezentowane przez młodych adeptów transportu, budownictwa i gospodarki przestrzennej. Poruszono tematy planowania, zarządzania, inżynierii, bezpieczeństwa, nowych technologii, kolei, urbanistyki i planowania przestrzennego, przestrzeni miejskiej, prawa, symulacji, itp. Krótkie podsumowanie poprzednich edycji znajduje się na stronie www.knsk.org, zakładka: KOKONAT.

Czwarta edycja odbędzie w dniach 20-21 kwietnia w murach Politechniki Krakowskiej. Na abstrakty (100-200 słów) Organizatorzy oczekują do 3 lutego br. – formularz zgłoszeniowy znajduje się na stronie www.kokonat.knsk.org. Tam znaleźć można także więcej informacji o konferencji, w tym o innych formach udziału w niej, tj. prezentacji pecha kucha oraz udziału w sesji posterowej. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a KNSK na Facebooku (www.facebook.com/knsk.pk) i profilu na Instagramie (www.instagram.com/knsk).

Warto dodać, że Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych to prężnie działające koło naukowe. W styczniu 2017 roku koło zakwalifikowało się jako jedno z 18 kół naukowych z Polski do ścisłego finału konkursu „Najlepsze 2016” organizowanego przez Studencki Ruch Naukowy StRuNa. KNSK angażuje się także w wiele innych ważnych wydarzeń – w 2016 roku we współpracy z Zakładem Systemów Komunikacyjnych odbyły się warsztaty „Aleje Trzech Wieszczów 2.0” oraz „Ripari urbo – napraw miasto! 2: Hala Targowa 2.0”, poruszające aktualne krakowskie problemy i wyzwania transportowe i urbanistyczne. Ponadto we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się “Warsztaty ŚDM”, których celem było wypracowanie koncepcji obsługi transportowej podczas ŚDM.

KOMUNIKAT

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.