AKTUALNOŚCI

Kraków: Biennale Architektury dobiegło końca

„Podwórza – pole wyobraźni” to temat tegorocznego Międzynarodowego Biennale Architektury Kraków 2017 w czwartek i w piątek odbywało się w Centrum Kongresowym ICE Kraków.

Uczestnicy wysłuchali referatów około 20 ekspertów. Wydarzeniu towarzyszyła jednodniowa konferencja „Pojęcie tradycji we współczesnej debacie o literaturze” oraz konkurs architektoniczno-urbanistyczny na plan rewitalizacji podwórek. Architekci wzięli na warsztat trzy różne przestrzenie: średniowieczne podwórko przy ulicy Floriańskiej 22, podwórze położone wśród budynków z I poł. XX wieku w rejonu ulic Królewskiej, Józefitów, Lea i Placu Inwalitów, a także otoczenie bloków mieszkalnych na osiedlu Podwawelskim przy ulicy Słomianej. Jest to konkurs koncepcyjny.

Podczas Biennale Architektury prezentowane są również ekspozycje “Nagroda Roku SARP 2016” i “Architektura betonowa 2017”. Od soboty zostaną one przeniesione do budynku dawnego hotelu “Cracovia”, który został zakupiony w 2016 roku przez ministra kultury na rzecz Muzeum Narodowego w Krakowie. Tamtejsza wystawa potrwa do 5 listopada.