AKTUALNOŚCI

Konferencja WAK11: „Dialog z krajobrazem. Architekt krajobrazu i jego rola w kształtowaniu przestrzeni” – Kraków, 20.11.2015 r.

Niemal cztery dekady minęły od ukazania się w Polsce książki zatytułowanej Architektura krajobrazu. Wśród wielu definicji zagadnień i metod sformułowano w niej stwierdzenie, że architektura krajobrazu jest najbardziej współczesną formą kształtowania otoczenia człowieka, jest stylem architektury. Teraz już wiemy, że słowa te okazały się prorocze. Nowy styl stał się nie tylko modą, ale koniecznością. Jego podstawą jest dialog z krajobrazem, Krajobraz stwarza zasady dialogu, których świadomość jest podstawą tworzenia w nim i z nim.

O roli architekta krajobrazu w tym procesie będziemy dyskutować w międzynarodowym gronie reprezentantów Szwajcarii, Szwecji, Hiszpanii oraz Grupy Wyszehradzkiej: Czech, Polski, Słowacji i Węgier. Gośćmi specjalnymi będą Paolo L. Bürgi (Studio Bürgi) oraz Lisa Diedrich (Landscape Architecture Europe). Prezentacje prelegentów 11. edycji konferencji SAK zilustruje wystawa „Współczesna architektura krajobrazu w krajach Grupy Wyszehradzkiej”, przedmiot projektu realizowanego w ramach Funduszu Wyszehradzkiego. Ekspozycja przedstawiająca dziesięć zrealizowanych projektów z każdego kraju została przygotowana wspólnie z branżowymi stowarzyszeniami z Czech, Słowacji oraz Węgier.

Prelegenci:

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu od 5 lat organizuje, cieszący się dużą popularnością, cykl konferencji poświęcony architekturze krajobrazu „Współczesna architektura krajobrazu – trendy, technologie i praktyka” (WAK). Konferencje odbywają się dwa razy do roku, wiosną i jesienią. Uznani architekci krajobrazu z Polski i Europy przedstawiają tu najciekawsze współczesne projekty i realizacje; prezentowane są też nowe i użyteczne technologie wykonawcze i produkty. Wysoki poziom merytoryczny konferencji SAK przyciągnął do nich ponad 2500 uczestników, głównie z firm z branży architektury krajobrazu – projektantów i wykonawców, ale również urzędników i studentów.

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku. Misją SAK jest podnoszenie jakości krajobrazu w Polsce i upowszechnianie dobrych wzorców i praktyk. SAK, jako jedyna polska organizacja, jest członkiem branżowych organizacji międzynarodowych: European Landscape Contractors Association (ELCA) oraz International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA Europe).

Program konferencji
Rejestracja online

Regulamin konferencji

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.