AKTUALNOŚCI

Częstochowa z nową ortofotomapą, Gdynia i Gliwice z przetargami

Urząd Miejski w Gliwicach rozstrzygnął przetarg na wykonanie zdjęć lotniczych pionowych i ukośnych oraz skaningu laserowego z opracowaniem ortofotomapy oraz modelu 3D miasta. Podobny przetarg niedługo rozstrzygnie Gdynia.

W Gliwicach wykonane zostaną zdjęcia lotnicze pionowe i ukośne, ortofotomapa w wysokiej rozdzielczości, numeryczne modele terenu oraz pokrycia terenu, skaning laserowy oraz model 3D miasta. Wykonawca zrealizuje również wdrożenie przeglądarki danych. Zamówienie zrealizuje spółka MGGP Aero z Tarnowa za 354,2 tys. zł, która złożyła jako jedyna ofertę w przetargu.

Gdynia ocenia oferty

Nowe zdjęcia pojawią się do końca listopada w Gdyni. Do wtorku składac można było oferty w przetargu na wykonanie m.in. zdjęć lotniczych, skaningu laserowego, ortofotomap i modelu 3D. Poza zdjęciami lotniczymi, opracowaniu ortofotomapy, NMT i NMPT oraz modelem 3D, miasto otrzyma również mape solarną. Wykonawca zmodernizuje lub dostarczy nową aplikację do publikacji danych w sieci.

Częstochowa z nową ortofotomapą

Nowa ortofotomapa Częstochowy | e.czestochowa.pl

Od stycznia dostępna jest już nowa ortofotomapa Częstochowy opracowana na podstawie zdjęć lotniczych z października ubiegłego roku. Te również wykonała firma MGGP Aero. Nowa ortofotomapa została wykonana w oparciu o dokładne zdjęcia lotnicze o wielkości piksela terenowego 5 cm. Dostępna jest pod adresem e.czestochowa.pl.

Warszawa i Kraków opublikowały nowe mapy

W grudniu zdjęcia lotnicze z 2019 roku opublikowała Warszawa we własnym serwisie mapowym. Wcześniej Kraków opublikował trójwymiarowe modele.