Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznaniu czeka na zagospodarowanie

Dziedziniec Urzędu Miasta w Poznania, pełniący do niedawna funkcję parkingu, obecnie stoi pusty. Urzędnicy szukają pomysłów na zagospodarowanie placu, a pomóc w tym mają im nie tylko mieszkańcy, ale także turyści.

a,pic1,1017,60228,84056,show2

Źródło: www.poznan.pl

 

Od 1 kwietnia działa specjalna ankieta konsultacyjna, w której może wziąć udział każdy, kto ma jakąś koncepcję. Jakąś, bo każdy pomysł się liczy i może przyczynić się do powstania ciekawego projektu. Do tej pory na dziedzińcu odbywały się koncerty, czy spektakle, ale to nie wszystko. Teraz można podziwiać wystawę zdjęć z 70-letniej historii poznańskiego teatru lalkowego, przygotowaną przez Teatr Animacji. – Na początek duża część dziedzińca oddana została artystycznemu Poznaniowi. Zależy nam na tym, by prezentować istotne zjawiska kulturalne i informować o nich – mówi Marcin Kostaszuk, p.o. dyrektora Wydziału Kultury.

Ankietę wypełnić można do 19 kwietnia w punkcie informacyjnym urzędu miasta oraz w siedzibie Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Wszelkie uwagi można kierować na adres [email protected], a wszelkie informacje o konsultacjach dostępne są na stronie www.poznan.pl/konsultujemy.

– Na bazie zebranych opinii stworzony zostanie raport podsumowujący. Jego założenia zostaną uwzględnione przez zespół, który wypracuje rozwiązania możliwe do zrealizowania w tym historycznym miejscu – mówi Paweł Marciniak z Urzędu Miasta.

Zachęcamy do podzielenia się swoimi pomysłami!