Warszawa: Drugi etap konsultacji MPZP okolicy Skweru „Wiecha” Wiecheckiego

Rozpoczął się drugi etap konsultacji planu miejscowego okolicy Skweru im. Stefana Wiecha Wiecheckiego na warszawskim Targówku.

Uchwała Rady m.st. Warszawy w sprawie przystąpienia do sporządzenia miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego rejonu Skweru im. Stefana Wiecheckiego „Wiecha” podjęta została 5 grudnia 2013 r. Jesienią 2014 roku odbył się I etap konsultacji, który towarzyszył procedurze zbierania wniosków do miejscowego planu zagospodarowania przestrzennego i służył poznaniu opinii uczestników konsultacji dotyczących przyszłości obszaru objętego planem. Działania były połączone z akcją edukacyjną o planowaniu miejscowym.

W trakcie trwającego obecnie II etapu konsultacji warszawski ratusz zaprezentował mieszkańcom 2 warianty koncepcji:

Pełny opis koncepcji dostępny jest do pobrania w formacie pdf.

Do 22 czerwca 2015 r. wszyscy zainteresowani zgłaszać mogą swoje uwagi poprzez wysłanie maila na adres [email protected] lub wpis na FORUM konsultacyjnym. Konsultacje odbywają się w ramach projektu pn. „Lepsze konsultacje w samorządzie” współfinansowanego przez Unię Europejską ze środków Europejskiego Funduszu Społecznego. Partnerem projektu jest Stowarzyszenie na rzecz poprawy środowiska mieszkalnego „Odblokuj”.

Targowek Wiech