AKTUALNOŚCI

Warszawa: Modernizacja bulwarów bez wykonawcy

Opóźnia się modernizacja bulwarów nad Wisłą. Warszawski ratusz zerwał umowę z dotychczasowym wykonawcą.

Remontowany odcinek promenady spacerowej ciągnie się od rejonu ulicy Tamka do ulicy Boleść. Projekt zakłada między innymi budowę promenady pieszej i dróg rowerowych, modernizację i przebudowę nabrzeży wraz z dostosowaniem ich do cumowania statków, budowę sieci uzbrojenia terenu, budowę nowych i modernizację istniejących przejść podziemnych czy wyposażenie bulwaru w szereg detali architektonicznych.

wiz. UM Warszawa / mat. prasowe

wiz. UM Warszawa / mat. prasowe

W przetargu na modernizację warszawskich bulwarów uczestniczyło siedem podmiotów – Warbud S.A., Energopol-Szczecin S.A., Bilfiger Berger Budownictwo S.A., Mostostal Warszawa S.A., Skanska S.A., Budimex S.A. oraz Hydrobudowa Gdańsk S.A. Przetarg wygrała ostatnia z nich.

W ostatnich dniach Hydrobudowa Gdańsk S.A. złożyła wniosek o upadłość. Równolegle miasto wypowiedziało firmie umowę na inwestycje w związku z niezadowalającym tempem prac. W najbliższych dniach miasto przedstawić ma plan dalszych działań. Jest to szczególnie ważne w kontekście groźby utraty środków uzyskanych z Unii Europejskiej.

wiz. UM Warszawa / mat. prasowe

wiz. UM Warszawa / mat. prasowe