WAK13: Mistrzowie holenderskiego krajobrazu – 18.11.2016, Warszawa EXPO XXI

Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK) jest organizatorem popularnego w branży cyklu konferencji „Współczesna Architektura Krajobrazu – trendy, technologie i praktyka”. Odbywają się one dwa razy do roku już od 6 lat, a każda edycja poświęcona jest innemu zagadnieniu. Tegoroczna jesienna konferencja WAK13 poświęcona będzie architekturze krajobrazu Holandii.

wak13_news

Krajobraz Holandii zmienia się. Po dekadach przekształceń i silnej ingerencji w przestrzeń nastąpił zwrot ku naturze. Widać to również w miastach – w zadbanych i pomysłowo zaprojektowanych parkach i skwerach spotyka się pozostawione sobie naturalne zarośla, pnie uschłych drzew i roślinność ruderalną. Dużą popularnością cieszą się, modne ostatnio, nasadzenia bylinowe – bardzo atrakcyjne i wbrew pozorom niedrogie w utrzymaniu. Jednocześnie kraj ma bardzo wyśrubowane normy dotyczące pielęgnacji terenów zieleni. O tym wszystkim w programie konferencji, który powstał przy współudziale holenderskiego stowarzyszenia branżowego VHG; patronat nad konferencją objęła Ambasada Królestwa Niderlandów.

Do udziału w jesiennej edycji SAK zaprosiło holenderskich mistrzów krajobrazu – właścicieli i dyrektorów firm wykonawczych i biura projektowego Copijn. Goście opowiedzą m.in. o holenderskich standardach pielęgnacji zieleni oraz innowacyjnym podejściu firmy do krajobrazu (André Hoek, Hoek Hoveniers), niezwykłym pomyśle (GreenToColour) na miejskie rabaty bylinowe (Bert Griffioen, Griffioen Wassenaar BV), zarządzaniu kilkudziesięcioosobową firmą i jej pracownikami (Rien van der Spek, M. van der SPEK Groep) oraz projektowaniu i współpracy w modelu co-making (Tjeerd van der Schee, Copijn). Będzie również o holenderskim ogrodzie kwiatowym w Łazienkach Królewskich (Radca Rolny Ambasady Królestwa Niderlandów).

Adresatami konferencji są przedstawiciele branży – architekci krajobrazu i firmy wykonawcze, jak też studenci oraz przedstawiciele urzędów i gmin.

Organizator konferencji, Stowarzyszenie Architektury Krajobrazu (SAK), jest największą ogólnopolską organizacją branżową zrzeszającą projektantów i wykonawców obiektów architektury krajobrazu oraz studentów tego kierunku. Misją SAK jest podnoszenie jakości krajobrazu w Polsce i upowszechnianie dobrych wzorców i praktyk. SAK jako jedyna polska organizacja branżowa jest członkiem ciał międzynarodowych: European Landscape Contractors Association (ELCA, Europejskie Stowarzyszenie Wykonawców Krajobrazu) oraz International Federation of Landscape Architects Europe (IFLA Europe, Międzynarodowa Federacja Architektów Krajobrazu – Europa).

Program i informacje organizacyjne o konferencji WAK13 Mistrzowie holenderskiego krajobrazu znajdują się na stronie www.sak.org.pl (link: http://www.sak.org.pl/index.php/pDocId/1342/pMenuId/2/pCmd/1) Rejestracja online odbywa się przez stronę WAK13.konfeo.com (link: https://wak13.konfeo.com/pl/groups) (wczesna rejestracja do 23 października; ostateczny termin zgłoszeń upływa 10 listopada).

sponsorzy_www

patronat_www

media_www

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.