W 8 pytań dookoła miasta Lublin

Już w najbliższy czwartek (30 czerwca) o 10:00 odbędzie się kolejne spotkanie w ramach cyklu W 8 PYTAN DOOKOŁA MIASTA organizowanego przez ULI Poland. Tym razem udamy się na wschód Polski, aby posłuchać rozmowy z Krzysztofem Żukiem o przyszłości Lublina.

Ponad trzystutysięczny LUBLIN to największe miasto we wschodniej Polsce, jeden z głównych ośrodków akademickich i prężny ośrodek przemysłowy. LUBLIN inwestuje w infrastrukturę, edukacje, jakość życia i przedsiębiorczość. Władze miasta przyjęły założenie, że inwestycje publiczne są najlepszą metodą walki ze spowolnieniem gospodarczym i utrzymania rozwoju gospodarczego. Wyzwaniem pozostaje jednak kwestia finansowania inwestycji samorządowych ze względu na ubytki dochodów związane ze zmianami prawnymi w systemie podatku dochodowego.

W jaki sposób miasto zamierza radzić sobie z tymi wyzwaniami? | Jak wpływa to na konkretne plany rozwojowe i strategie magistratu? | Które branże są priorytetowe? | Jaką rolę może odegrać ośrodek w dynamicznie zmieniającej się sytuacji geopolitycznej? | Gdzie można budować biura, mieszkania, obiekty przemysłowe i logistyczne? | Gdzie będzie można wjechać samochodem? | Jaka jest rola PPP w planowanym rozwoju miasta?

To tylko kilka z pytań, które padną podczas ósmej odsłony cyklu wirtualnych spotkań z prezydentami polskich miast W 8 PYTAN DOOKOŁA MIASTA.

Zarys programu

– Przywitanie: Dorota Wysokinska-Kuzdra, członek Executive Committee ULI Poland, Senior Partner w Colliers

– Słowo wstępu

– Wywiad z Krzysztofem Żukiem, Prezydentem Lublina

– Pytania od uczestników spotkania

Rozmowę poprowadzi TOMASZ SZPYT-GRZEGÓRSKI, Redaktor Naczelny Property Insider.

Udział w spotkaniu jest BEZPŁATNY i otwarty dla mediów, członków ULI, jak i osób niezrzeszonych. Spotkanie odbędzie się w języku polskim na platformie ZOOM.

Strona spotkania: https://poland.uli.org/events/detail/02131EDF-DEC4-4F6D-BEF1-0117759D8537/

Link do wejścia na ZOOM: https://uli.zoom.us/j/99360687294?pwd=Q1Y2akN1L29qZDc4clN3RHF6eU5BQT09