AKTUALNOŚCI

Prezydent podpisze ustawę ułatwiającą budowę dróg rowerowych

Bronisław Komorowski podpisze w niedzielę ustawę, która ma ułatwić budowę dróg rowerowych, wytyczanie szlaków turystycznych wzdłuż rzek oraz umożliwić jazdę rowerem po wałach przeciwpowodziowych.

http://www.fahrrad-tour.de/Donautal/Fertig/Bilder3/BDamm_P5014108.jpgPrezydent podpisze ustawę w niedzielę w Bielsku-Białej, gdzie odbędzie się Rodzinny Rajd Rowerowy. Informację tę przestawił prezydencki minister Olgierd Dziekoński. Nowelizacja Prawa wodnego oraz innych ustaw to projekt, który Bronisław Komorowski złożył w Sejmie w ubiegłym roku, a uchwalony został w kwietniu. Ma ułatwić wyznaczanie szlaków turystycznych wzdłuż rzek oraz umożliwi tworzenie tras rowerowych na wałach przeciwpowodziowych.

Wejście w życie projektu pozwoli to na zaplanowanie na nowo układu transportu rowerowego w miastach oraz gminach nad rzekami. Dodatkowo drogi rowerowe będą traktowane jako inwestycje celu publicznego i samorządy będą miały możliwość budowania ich niezależnie od systemu dróg dla ruchu samochodowego.