AKTUALNOŚCI

Ministerstwa zachęcają samorządy do udziału w Tygodniu Zrównoważonej Mobilności

Minister Andrzej Adamczyk wraz z ministrem Janem Szyszko wystosowali do władz lokalnych list, który zachęca samorządy do włączenia się w inicjatywę Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności Mobility Week 2016.

European MobilityDo tej pory najwięcej zgłoszeń przesłały miasta hiszpańskie, austriackie i węgierskie. Na liście uczestników, przedstawionej na stronie internetowej wydarzenia, znajduje się na razie jedno polskie miasto – Kędzierzyn Koźle. Tematem przewodnim tegorocznej edycji jest hasło „Inteligentny transport. Silna gospodarka”. Ministrowie zachęcają polskie samorządy do wzięcia udziału w konkursie o Nagrodę Europejskiego Tygodnia Zrównoważonej Mobilności.

Europejski Tydzień Zrównoważonego Transportu to okazja do działania dla samorządowców i organizacji pozarządowych. Komisja Europejska zachęca obie strony do promowania przyjaznych środowisku sposobów przemieszczania się oraz inwestowania w niezbędną infrastrukturę. W trakcie wydarzenia w setkach europejskich miast odbywają się imprezy związane z ideą zrównoważonego rozwoju transportu. Podczas tygodnia przypada także Międzynarodowy Dzień bez Samochodu.

List Ministrów