AKTUALNOŚCI

Kryzys w mieście – konferencja Europolis

Jakie są największe zagrożenia dla polskich miast? Czy epidemia Covid-19 to ich największa bolączka? Jak samorządowcy oceniają ryzyka takie jak upały, smog, powódź? Czy są groźniejsze niż przerwy w dostawie energii  lub terroryzm? Wyniki rankingu zagrożeń dla mieszkańców miast poznamy 28 października na tegorocznej konferencji online „Europolis. Miasta naprzeciw kryzysom”.

Czy polskie miasta czują się przygotowane na negatywne zdarzenia, z którymi może przyjść im się zmierzyć? Autorzy raportu zwrócili się do samorządowców z całego kraju, by zapytać o ich szacunki dotyczące ryzyka i dotkliwości poszczególnych zagrożeń kryzysowych. Wyniki badania poznamy już 28 października na konferencji „Europolis. Miasta naprzeciw kryzysom”. W dyskusji z udziałem prezydenta Warszawy Rafała Trzaskowskiego oraz przedstawicieli innych miast, organizacji pozarządowych, naukowców i firm będzie mógł wziąć udział każdy zainteresowany tematyką miejską  – konferencja będzie miała formę online.

Do debaty o roli samorządów w zarządzaniu kryzysowym, o mechanizmach skutecznego zarządzania kryzysowego oraz o działaniach prewencyjnych, które mogą pomóc przygotować się włodarzom na nieznane zapraszają Polska Fundacja im. Roberta Schumana, Miasto st. Warszawa oraz Fundacja Konrada Adenauera. Partnerem wydarzenia jest Orange Polska.

Więcej informacji i rejestracja na wydarzenie na www.europolis.schuman.pl

Wydarzenie na Facebooku: LINK

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.