AKTUALNOŚCI

Ogólnopolska konferencja „Miasto w twoich rękach II – rewitalizacja małych miast” – Warszawa, 25.11.2016

Nie ustając w działaniach na rzecz dobra miast, członkowie Studenckiego Koła Gospodarki Przestrzennej przy Szkole Głównej Gospodarstwa Wiejskiego w Warszawie wracają z kolejną edycją projektu „Miasto w twoich rękach”. Chcąc dzielić się swoją pasją i zachęcać społeczeństwo do aktywnego udziału w procesie planowania przestrzeni, w tym roku poszli o krok dalej. Tym razem biorący udział w inicjatywie, przeniosą się myślami ze Stolicy i całą uwagę skupią na potrzebach i możliwościach nieco mniejszych obszarów.

unnamed

Rewitalizacja małych miast – tak brzmi tegoroczny podtytuł przedsięwzięcia, w którym każdy student i absolwent Uczelni Wyższej ma okazję bezpłatnie uczestniczyć. Zgodnie z pierwotnym założeniem, projekt jest dwuetapowy. Zainteresowani tematyką, będą mogli zarówno poszerzyć swoją wiedzę w dziedzinie gospodarowania przestrzennego terenów niezurbanizowanych, jak i wykorzystać ją w praktyce.

Pierwszy etap, odpowiedzialny za część teoretyczną, odbędzie się już 25 listopada 2016r. na Kampusie SGGW w Warszawie. Będzie to ogólnopolska konferencja, na której głos zabiorą przedstawiciele instytucji, których członkowie zajmują się procesami związanymi z rewitalizacją. Stanowi to niepowtarzalną okazję, aby przyjrzeć się dokładniej kwestii odnowy miast z perspektywy społecznej, przestrzennej i gospodarczej. Następnie, rozpoczną się warsztaty poświęcone zagadnieniom partycypacji społecznej i dialogowi pomiędzy projektantami a mieszkańcami.

Tym samym, oficjalnie rozpocznie się drugi, praktyczny punkt harmonogramu – konkurs planistyczny. Każda czteroosobowa grupa, która swoją kandydaturę zgłaszać może już od 1 listopada 2016r., poproszona zostanie o stworzenie Gminnego Programu Rewitalizacji dla Miasta Brok – którego burmistrz, objął przedsięwzięcie patronatem honorowym. Po trzech miesiącach, prace oceni komisja złożona z ekspertów w dziedzinie rewitalizacji i władz miasta. Zwycięskie projekty zostaną nagrodzone i zaprezentowane na uroczystej gali. Stawka jest wysoka! Nagrodą główną są miesięczne praktyki w Biurze Architektury i Planowania Przestrzennego w Warszawie.

Wzięcie udziału w inicjatywie, to nie tylko gwarancja zdobycia istotnej wiedzy, owocne spędzenie czasu, ale również niepowtarzalna szansa na integrację i wymianę doświadczeń ze studentami innych uczelni. Nie zwlekaj! Dołącz do grona uczestników i bierz czynny udział w zmienianiu rzeczywistości małych miast! Więcej informacji znajdziesz na stronie internetowej skngp.sggw.pl

unnamed

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.