AKTUALNOŚCI

Konkurs “Inspiracje w przestrzeni” – zaprojektuj ogród terapeutyczny!

Chcesz, aby powstał ogród według Twojego projektu? Zgłoś się do Konkursu „Inspiracje w przestrzeni”. Zwycięski projekt zostanie zrealizowany przy Zespole Szkół Specjalnych nr 105 im. Juliana Tuwima w Poznaniu.

Tematem przewodnim VII edycji Konkursu, organizowanego przez czasopismo „Zieleń Miejska”, jest ogród terapeutyczny. Na podstawie zwycięskiego projektu zagospodarowana zostanie przestarzeń, w której będą podejmowane działania z zakresu przyrodniczej terapii zajęciowej.

Zadanie uczestników Konkursu polega na przygotowaniu projektu zagospodarowania wyznaczonego terenu przy Zespole Szkół Specjalnych w Poznaniu z uwzględnieniem ogrodu terapeutycznego.

– Edukacja ekologiczna może przybierać różne formy. Jedną z nich jest nauka przez terapie, w której wykorzystywane są wszystkie zmysły, dlatego nadrzędny cel Konkursu stanowi realizacja ogrodu terapeutycznego, w którym dzieci i młodzież niepełnosprawna intelektualnie będą mogli przenieść się do zielonej przestrzeni i poznawać ją wszystkimi zmysłami. Taka forma edukacji aktywizuje i przyczynia się do poprawy zdrowia psychicznego oraz fizycznego – zaznacza Marta Siatka, koordynator projektu.

Twórcy najlepszych koncepcji (w kategorii debiutanci i profesjonaliści) zostaną nagrodzeni podczas Forum Miejska Sztuka Ogrodowa, odbywającego się podczas Targów GARDENIA 22-24 lutego 2018 r.

Termin nadsyłania prac mija 31 stycznia 2018 r.

Realizacja tego typu projektów społecznych sprawia nam ogromną radość. Myśl o tym, że nasze działania mogą pomóc dzieciom, powoduje, że praca staje się dla nas przyjemnością, a każdy, nawet najmniejszy sukces, motywuje i wyzwala jeszcze więcej energii do działania – dodaje Marta Siatka.

Więcej informacji: http://www.abrys.pl/wydawnictwa/konkursy/inspiracje-w-przestrzeni