Holandia publikuje kolejny raport o mobilności

Przegląd aktualnych danych oraz wydarzeń i trendów, związanych z mobilnością w Holandii, opublikowany został w ubiegłym tygodniu przez Kennisinstituut voor Mobiliteitsbeleid w raporcie “Obraz mobilności”.

Znajdziemy tam szczegółowe dane dotyczące kilometrów pokonanych przez pieszych, rowerzystów, pasażerów pociągów i transportu zbiorowego oraz kierowców i pasażerów samochodu (z wyróżnieniem obu tych grup). Dotyczą one zarówno całej Holandii, jak i miast.

Z raportu dowiemy się, że wśród 22 największych holenderskich miast, piesi najchętniej poruszają się po Heerlen. W Amsterdamie, Hadze, Rotterdamie czy Utrechcie udział ruchu pieszego wynosi ponad 30%. Analizując dane, zauważymy też że Rotterdam i Eindhoven, czyli miasta które po zniszczeniach wojennych uległy znacznej przebudowie, charakteryzują się większym udziałem ruchu samochodowego niż Amsterdam czy Utrecht.

W raporcie znajdziemy również szczegółowe analizy na tematy przewozów towarowych, aspektów przestrzennych, wydatków publicznych czy emisji. Tegoroczny raport, liczący około 200 stron, dostępny jest do pobrania na stronach holenderskiego ministerstwa.

Poprzednie edycje dostępne są na stronie: kimnet.nl.