Grodzisk Mazowiecki coraz bliżej uchwały krajobrazowej

Ostatnie dni na składanie uwag do grodziskiej uchwały krajobrazowej. Gmina Grodzisk Mazowiecki zdecydowała się wprowadzić regulacje dotyczące wielkości, ilości i wyglądu szyldów i banerów na jej terenie.

Podjęcie uchwały krajobrazowej w Grodzisku Mazowieckim planowane jest jeszcze w grudniu tego roku. Wówczas uchwała mogłaby wejść w życie w styczniu 2022 roku. Żeby tak się stało, projekt musi przejść konsultacje publiczne, które właśnie trwają. Obecnie trwa zbieranie uwag do projektu uchwały krajobrazowej. Do dnia 16 września złożyć je można:

  • osobiście w Kancelarii Urzędu Miejskiego, ul. T. Kościuszki 12A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki,
  • przesłać pocztą na adres Urzędu Miejskiego w Grodzisku Mazowieckim: ul. T. Kościuszki 12A, 05-825 Grodzisk Mazowiecki
  • przesłać drogą mailową na adres: [email protected]

To kolejne konsultacje projektu  w maju 2021 roku przeprowadzono ankiety, które jak wskazują lokalne władze, cieszyły się ogromnym zainteresowaniem – wpłynęło ich ponad 1000.

Projekt grodziskiej uchwały krajobrazowej powstał na podstawie doświadczeń innych miast, z uwzględnieniem opinii mieszkańców. Obszar o zaostrzonych regulacjach objąć ma centrum Grodziska Mazowieckiego, między torami kolejowymi, rzeką Mrowną oraz przystankami WKD. Szczegóły przedstawione zostały w projekcie poniżej:

2021-06-25-UK-Grodzisk
2021-08-10-UK-Grodzisk-ILUSTROWANA

Uchwała krajobrazowa na 500 urodziny miasta?

Jeśli zmiany wejdą w życie w styczniu 2022 roku, zgodnie z przyjętym harmonogramem, to właściciele reklam i nieruchomości będą mieli 12 miesięcy na dostosowanie się do nowych regulacji. Każdy, kto zrobi to jeszcze przed terminem obowiązującym w uchwale – czyli przed styczniem 2023, będzie mógł skorzystać z rocznego zwolnienia z podatku od nieruchomości. Taką uchwałę chce zaproponować Burmistrz Radzie Miejskiej.

Władze podkreślają, że w roku 2022 Grodzisk Mazowiecki świętował będzie 500 urodziny i przyjęcie uchwały krajobrazowej byłoby ważnym elementem obchodów.

Grodziska uchwała krajobrazowa - zasięg strefy o innym rygorze umieszczania reklam, szyldów i banerów

Grodziska uchwała krajobrazowa – zasięg strefy o innym rygorze umieszczania reklam, szyldów i banerów