Premiera książki „Rzeźbiarski wyraz architektury. Monografia twórczości architekta Jerzego Kuźmienko”

Z ogromną przyjemnością zapraszamy na premierę książki Roberta Lichockiego „Rzeźbiarski wyraz architektury. Monografia twórczości architekta Jerzego Kuźmienko”, która odbędzie się w piątek 11 stycznia 2019 r. o godz. 18:00 w Zodiaku – Warszawskim Pawilonie Architektury.

Monografia ta, wydana w grudniu 2018 przez Oddział Warszawski Stowarzyszenia Architektów Polskich, jest pierwszą tak obszerną publikacją
o Jerzym Kuźmienko – architekcie projektującym nieprzerwanie przez ponad sześć dekad, autorze takich pereł modernizmu jak: budynki mieszkalne przy ul. Koziej 9 i ul. Karowej 18 w Warszawie, kościół w Kaliszu czy osiedle Służew nad Dolinką w Warszawie.

W trakcie premiery będą Państwo mieli możliwość obejrzenia oraz zakupu publikacji, rozmowy z autorem i osobami zaangażowanymi w powstanie książki, wysłuchanie gościnnego wykładu, jak również zwiedzenia nowo wyremontowanego Pawilonu Zodiak, oddanego do użytku publicznego jako miejsce dyskusji społecznej.

Mamy nadzieję, że to wydarzenie stanie się platformą do dyskusji nad dorobkiem Jerzego Kuźmienko i że przyczyni się do poszerzenia świadomości o procesie twórczym, realizacjach i życiu architekta w środowisku architektonicznym oraz poza nim.

Premiera książki:
11.01.2019, godz. 18
Zodiak Warszawski Pawilon Architektury
Pasaż Wiecheckiego „Wiecha” 4, Warszawa

Szczegóły programu wydarzenia na:

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.