Premiera książki “Miasto na plus”, Kraków, 08.05.2018

Spółdzielnia Ogniwo i Wydawnictwo Wysoki Zamek zapraszają na premierę książki “Miasto na plus” z udziałem trójki z jedenaściorga autorów i autorek esejów zamieszczonych w tomie. Podczas spotkania książka będzie dostępna w promocyjnej cenie.

“Miasto na plus” to zbiór 11 tekstów o polskiej przestrzeni miejskiej, zainspirowanych poglądami autora “Miasta szczęśliwego”, Charlesa Montgomery’ego. Różne punkty widzenia, różnorodna tematyka, która od kilku lat przewija się w debacie publicznej, po raz pierwszy zostały ujęte w ramy książki. “Miasto na plus” powstało z potrzeby pokazania, że polskie miasta zmieniają się na lepsze. Istnieje dziś pokaźne grono ludzi – samorządowców, urzędników, aktywistów, naukowców i zwykłych mieszkańców – którym na sercu leży dobro miast, a w szczególności ich mieszańców. Bardzo często nie zdajemy sobie sprawy, że zmiany, jakie następują, polepszają jakość życia – dodatkowe przejście dla pieszych, zmiana organizacji ruchu, rower miejski, nowy park z placem zabaw, budynek, który zachwyca swoją architekturą i dziesiątki innych przykładów. Pojęcia, takie jak woonerf czy partycypacja, z trudem przebijają się w publicznej debacie. Za tymi zmianami stoją konkretni ludzie, którym zależy na wdrażaniu idei miasta szczęśliwego.

O książce i polskiej przestrzeni porozmawiają:

Marta Żakowska – redaktorka naczelna Magazyn Miasta/ Cities Magazine
Piotr Kempf – dyrektor Zarząd Zieleni Miejskiej w Krakowie
Paweł Kubicki – socjolog i antropolog kultury Instytut Europeistyki UJ

prowadzenie: Piotr Kozanecki (Onet, Teren Zabudowany)

Wstęp wolny!

Wydarzenie realizowane w ramach projektu “Krakowskie Księgarnie na Medal 3. edycja” prowadzonego przez Fundacja Miasto Literatury. Projekt współfinansowany ze środków Gminy Miejskiej Kraków.

Wydarzenie na Facebooku


8 maja 2018 | godz. 18.00 | Spółdzielnia Ogniwo | ul. Paulińska 28 | Kraków

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.