Biblioteka miejska Marzycieli i Rzemieślników – zgłoś swoje propozycje

Warszawski Dom Innowacji Społecznych „Marzyciele i Rzemieślnicy” chce w jednym miejscu zgromadzić najważniejsze książki o tematyce miejskiej. Publikacji o urbanistyce, nie tylko warszawskiej w ostatnim czasie ukazuje się bardzo dużo. Część z nich jest trudno dostępna. Biblioteka ma stać się miejscem dla każdego – mieszkańców, działaczy i miejskich aktywistów – którzy szukają inspiracji i wiedzy na temat funkcjonowania złożonych organizmów miast. To także pretekst do licznych spotkań i wymiany doświadczeń.

fot. David Drexler | źródło: flickr.com | lic. CC-BY 2.0

fot. David Drexler | źródło: flickr.com | lic. CC-BY 2.0

Idealnym pomysłem jest to by zainteresowani wybrali pierwsze publikacje. Do 15 maja każdy może zgłosić 5 tytułów książek, czasopism lub innych publikacji, które jego zdaniem powinny znaleźć się w bibliotece. Na podstawie nadesłanych zgłoszeń powstanie lista 100 najważniejszych pozycji, które sfinansuje sponsor. Pozostałe punkty na liście stworzą „wymarzone pozycje”, które czekać będą na darczyńców.

Swoje typy najważniejszych pozycji można zgłaszać na facebookowym profilu Biblioteki miejskiej lub wysyłając e-mail na adres książki[at]marzycieleirzemieslnicy.pl.

Początkowo lektury będą dostępne tylko na miejscu – III p. Domu Towarowego Braci Jabłkowskich przy ul. Brackiej 25 w Warszawie.

Partnerami inicjatywy są Wydawnictwo Czarne, Magazyn Miasta, Stowarzyszenie Biblioteka Otwarta