Beton Film Festival 2015, Warszawa, 09-12.04

BETON Film Festiwal, czyli największe w Polsce wydarzenie w całości poświęcone filmom architektonicznym i artystycznym, rozpocznie się 9 kwietnia w warszawskim Kinie Luna. W programie m.in. 30 seansów filmowych, w tym retrospektywa austriackiego artysty wizualnego Dariusza Kowalskiego oraz dyskusje i targi książek architektonicznych. Organizatorem wszystkich wydarzeń jest Fundacja BETON.

BFF2015_logo

Tematem tegorocznej edycji Festiwalu jest Inna Przestrzeń – alternatywne wymiary architektury. Program koncentruje się na problemach takich jak: antropocen – nowa epoka geologiczna, nostalgia za przyszłością czy geografia i klimatyczny wymiar budownictwa. Wszystkie filmy zaprezentowane zostaną w trzech blokach tematycznych. Po raz pierwszy Festiwalowi towarzyszyć będzie sekcja skierowana do dzieci – BETONIK – warsztaty i seanse dla najmłodszych, promujące twórcze postawy, w tym świadome kreowania własnego otoczenia, szczególnie poprzez ukazanie potencjału kryjącego się w najnowszych technologiach.

Program

Program_BFF2015

Program BFF 2015, źródło: Beton Film Festival

Wydarzenia towarzyszące

Dyskusje

Zieleń w nowoczesnym mieście
Geograficzne wymiary architektury współczesnej

Wykłady

Szklane Domy
Architektura Radykalna

Targi Książki architektonicznej

Kontynuując projekt rozpoczęty podczas pierwszej edycji Festiwalu, zapraszamy wszystkich gości naszego wydarzenia na drugą edycję targów książki architektonicznej. W weekend festiwalowy w kinie LUNA będzie się można zaopatrzyć w najnowsze wydawnictwa Kwartalnika RZUT, Fundacji Bęc Zmiana, czy Centrum Architektury.

Spotkanie z Dariuszem Kowalskim

Dzięki współpracy pomiędzy BETON Film Festival a warszawskim oddziałem Austriackiego Forum Kultury widzowie drugiej edycji festiwalu będą mogli zapoznać się z twórczością Dariusza Kowalskiego — artysty i reżysera na stałe mieszkającego w Wiedniu. W ramach retrospektywy wyświetlone zostaną wszystkie filmy reżysera, a po seansach zorganizowana zostanie dyskusja, w której udział weźmie twórca filmów, który odwiedzi Warszawę na zaproszenie BFF. Retrospektywa i spotkanie z Dariuszem Kowalskim dają możliwość zapoznania się z niezwykle ciekawą i eksperymentalną twórczością reżysera, który w Polsce nie został jeszcze rozpoznany, choć w 2013 właśnie tu nakręcił swój pełnometrażowy debiut „Kierunek Nowa Huta.”

Bilety

Karnet na wszystkie wydarzenia w ramach BFF #2 — 100zł (dostępny od 18.03 w limitowanej edycji 100 sztuk)
Bilet w Przedsprzedaży — 18.03 – 31.03 — 7 zł
Bilet — 1.04 – 12.04 — 10 zł


Beton Film Festival 2015
9-12 kwietnia 2015
Kino Luna
ul. Marszałkowska 28
00-576 Warszawa

OFICJALNA STRONA FESTIWALU
WYDARZENIE NA FACEBOOK’u
KINO LUNA


źródło: Beton Film Festival
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.