Warszawa prezentuje założenia nowego studium

Rozpoczynają się konsultacje założeń do nowego warszawskiego Studium. Otwarta zostaje również wystawa w pawilonie Zodiak w centrum miasta, gdzie prezentowane są zebrane dane z prezentowanych w ostatnich tygodniach Raportów z planowania Warszawy.

Nowe Studium uwarunkowań i kierunków zagospodarowania przestrzennego m.st. Warszawy zastąpić ma dokument z 2006 roku. Stołeczne studium przygotowywane jest od kilku lat. Na etapie zbierania wniosków, podczas konsultacji przeprowadzonych w 2018 roku wpłynęło blisko 25 000 opinii.

W ostatnich tygodniach Biuro Architektury i Planowania Przestrzennego Warszawy publikowało dokumenty pod hasłem “Raporty z planowania Warszawy”, przy okazji organizując serię spotkań. Dokumenty mają być założeniami do projektu nowego studium. Teraz mieszkańcy będą mogli wypowiedzieć się na ich temat. Do 31 lipca każdy wyrazić może swoją opinię na temat tych założeń na adres [email protected]. Chętni do udziału w konsultacjach odwiedzić mogą do 27 czerwca także wystawę “Robimy Studium! RAPORT Z PLANOWANIA WARSZAWY” w Warszawskim Pawilonie Architektury ZODIAK. Na wystawie prezentowanych jest ponad 100 map, wykresów, diagramów i ilustracji, które z różnych perspektyw pokazują stojące przed Warszawą wyzwania. Są one elementem założeń do nowego Studium.

W trakcie konsultacji odbędą się także dwa spotkania on-line:

  • Jakie nowe Studium dla Warszawy? – 16 czerwca (środa) o godz. 18
  • Jaka lista Dóbr Kultury Współczesnej? – 23 czerwca (środa) o godz. 18

Raporty:

  • Raport z planowania Warszawy nr 1 “Ilu nas jest, a ilu będzie?”

RAPORT_Z_PROJEKTOWANIA_WARSZAWY_CZ1_Ilu_nas_jest_a_Ilu_nas_będzie
  • Raport z planowania Warszawy nr 2 “W jakim środowisku żyjemy?”

RAPORT_Z_PLANOWANIA_WARSZAWY_CZ2_W_JAKIM_SRODOWISKU_ZYJEMY
  • Raport z planowania Warszawy nr 3 “Jaki krajobraz nas otacza?”

RAPORT_Z_PLANOWANIA_WARSZAWY_CZ3_JAKI_KRAJOBRAZ_NAS_OTACZA_23_04_2021
  • Raport z planowania Warszawy nr 4 “Czy żyjemy lokalnie?”

RAPORT_Z_PLANOWANIA_WARSZAWY_cz.4_Czy żyjemy lokalnie