VIII Spotkanie Urbanistyczne “Twoja Podłoga Moim Sufitem” – Warszawa, 17.11.2014

Koło Naukowe Gospodarki Przestrzennej SPATIUM Uniwersytetu Warszawskiego ma przyjemność zaprosić do udziału w VIII Spotkaniu Urbanistycznym “Twoja Podłoga Moim Sufitem”. Tym razem dotyczyć ono będzie niezwykle ważnego problemu polskich miast – zabudowy wielorodzinnej.

Plakat

W trakcie spotkania prelekcję wygłosi architekt Radosław Gajda – autor videobloga Architecture is a Good Idea.

Zaproszony gość wytłumaczy, jak doszło do rewolucji w urbanistyce, gdy zimne, niedoświetlone i ciasne kamienice czynszowe zastąpiono blokami mieszkalnymi – bezprecedensowymi i niespotykanymi dotąd budynkami stawianymi taśmowo.

Przedstawione zostaną interesujące i odważne koncepcje, które niestety nigdy nie opuściły stołów kreślarskich. Poruszona zostanie również kwestia problemów, jak i korzyści płynących z takiego rodzaju zabudowy, warunków życia mieszkańców oraz sposobów ich poprawiania.

Po wystąpieniu odbędzie się dyskusja, podczas której każdy zainteresowany będzie mógł zabrać głos i zadać pytania.

Nasze spotkanie adresujemy do studentów, absolwentów, osób zawodowo związanych z poruszaną tematyką oraz oczywiście wszystkich, którym temat ten nie jest obojętny.

To pierwsze nasze wydarzenie, w którym Prelegentem będzie osoba ściśle związana z mediami społecznościowymi, tym bardziej – serdecznie zapraszamy!

Czas: 17 listopada, godz. 18:00

Miejsce: sala 316, BUW, ul. Dobra 56/66

WSTĘP WOLNY

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.