Przestrzeń Gdańska kolejny raz urozmaicą instalacje artystyczne

Wiemy już jakie instalacje artystyczne okazały się najlepsze w Międzynarodowym Konkursie na Formę Przestrzenną Rozdroża Wolności 2014. Urozmaicą one w tym roku przestrzeń Gdańska.

Prace zgłaszać można było w dwóch kategoriach: formy przestrzennej oraz instalacji artystycznej. Formy przestrzenne zgłaszane do konkursu mają być odporne na warunki atmosferyczne przez okres co najmniej 4 miesięcy. Na konkurs wpłynęły 33 projekty z Polski, Hiszpanii, Włoch, Finlandii i Izraela. W kategorii formy przestrzenne – 21 projektów, zaś w kategorii tymczasowe instalacje artystyczne – 12 prac. Członkami jury konkursowego byli przedstawiciele ASP w Gdańsku i Warszawie, Gdańskiej Galerii Miejskiej oraz Zarządu Dróg i Zieleni w Gdańsku..

W kategorii przestrzennej, najwyżej oceniono pracę Agnieszki Wach, która zaproponowała formę przestrzenną zainstalowaną na pomostach w Parku im. Ronalda Reagana w pasie nadmorskim. Autorka oprócz możliwości realizacji swojej wizji, otrzyma również nagrodę w wysokości 5 tys. zł.

Rozdroża Wolności I nagroda

Rozdroża Wolności II nagroda

W kategorii instalacji przyznano dwie nagrody pierwszego stopnia (każda uhonorowana kwotą 1,5 tys. zł). Są to neon z napisem “Tu można marzyć” pomysłu Mariusza Dydo oraz plansza do gry “Ułóż sobie wolność” autorstwa Emilii Kalkowskiej-Marszałek. One również będą zrealizowane w przestrzeni miejskiej Gdańska.

Rozdroża Wolności I nagroda art2

Rozdroża Wolności I nagroda art

Pochodzenie grafik oraz więcej informacji: http://rozdrozawolnosci.pl