Kto widział…modernizm? Cykl wystaw ilustracji wrocławskiej moderny – Wrocław, 17.03.2017

Stowarzyszenie PAKT zaprasza na drugą odsłonę wystawy w cyklu „Kto widział… Modernizm”. Przestrzenie wrocławskiej restauracji „w kontakcie” wypełnią ilustracje Anny Sztromwasser, przedstawiające najciekawsze przykłady wrocławskiej moderny, zarówno z okresu przedwojennego, jak i powojennego. Wernisaż już w najbliższy piątek (17 marca) o godzinie 18:00.

 

Naszym głównym zamierzeniem jest zachęcenie wrocławian do poznania różnorodności tutejszej moderny, a tym samym wzbudzenie zainteresowania przestrzenią miasta, w którym żyją – mówią organizatorzy wystawy. W tym celu, pod koniec zeszłego roku Stowarzyszenie stworzyło internetową mapę, umożliwiającą samodzielną podróż szlakiem architektury modernistycznej (www.mapa.ktowidzialmodernizm.pl). Teraz włącza w projekt lokalne kawiarnie i restauracje. – Będą swego rodzaju przystankami na szlaku. Miejscem, gdzie można wypić kawę, zjeść pyszny hummus i ruszyć w dalszą drogę. 

Z racji tego, że restauracja „w kontakcie” leży u stóp wrocławskiego Manhattanu, modernizm powojenny stanie się głównym bohaterem prezentowanych ilustracji. Towarzyszyć mu będą również budynki z nie tak odległej, słynnej WuWy.

Co ważne, wszystkie grafiki można zakupić podczas trwania wystawy. Dochód z ich sprzedaży zostanie przekazany na rozwój projektu, ponieważ Stowarzyszenie planuje wydać mapę w wersji papierowej.

Do zobaczenia!

PRZED NAMI:

W  kontakcie | 17.03 – 2.04.2017, wernisaż godz. 18:00

Bułka z masłem Wrocław | 7 – 23.04.2017, wernisaż godz. 18:00

ETNO CAFÉ Wrocław Ovo | 28.04 – 25.05.2017, wernisaż godz. 18:00

Szczegóły i najświeższe informacje na wydarzeniu FB:

https://www.facebook.com/events/269010793523284/

………………………………………….

WWW:

www.stowarzyszeniepakt.pl

www.ktowidzialmodernizm.pl

…………………………………………..

ORGANIZATORZY:

Stowarzyszenie PAKT przy merytorycznym wsparciu Instytut Kulturoznawstwa Uniwersytetu Wrocławskiego (Kulturoznawstwo wrocławskie)

PAKT zrzesza twórców kultury, a jego nadrzędną ideą jest promocja miast jako przestrzeni interakcji z kulturą i sztuką oraz aktywne działanie na rzecz edukacji kulturalnej. Wdrażamy projekty z zakresu designu, architektury i sztuki, przygotowujemy publikacje i organizujemy wystawy.

 

tyle=”text-align: justify;”>To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.