Konkurs „Urbnews – Kulturalna Architektura”

Już dziś wystartuje drugi konkurs organizowany przez Urbnews.pl! Tym razem nagroda to nie jedna, a aż trzy egzemplarze książki pt. “Fenomen miejsc biesiadnych w mieście” autorstwa dr arch. Anny Lorens. Publikacja ta to zwycięska praca w konkursie TEORIA 2013 organizowanym przez Fundację im. Stefana Kuryłowicza.

Zadanie konkursowe polega na:

  1. Zapisaniu się do newsletter’a Urbnews.pl.
  2. Udzielenia prawidłowych odpowiedzi na pytania konkursowe pochodzące z artykułów znajdujących się na blogu Urbnews.pl.

PYTANIA:

1. Z jakim miastem związana była działalność amerykańskiego urbanisty Roberta Moses’a?

2. Jaki akt prawny stanowił podstawę planowania przestrzennego w Polsce w 1930 roku?

3. Wymień 3 zrealizowane  w Warszawie projekty architekta Stefana Kuryłowicza.

4. W którym szwedzkim mieście prowadzony jest program przenosin Miasta ?

5. Czym zajmuje się fundacja im. Stefana Kuryłowicza i jaka jest jej misja?

Każdy uczestnik może wysłać tylko jedno zgłoszenie. Udział w konkursie jest bezpłatny.

Zgłoszenia prosimy wysyłać na adres: [email protected] w temacie podając imię i nazwisko. Na zgłoszenia czekamy do 27 lipca 2014 roku do godziny 23:59! Wyniki ogłosimy 31 lipca 2014 roku.

Przed uczestnictwem prosimy o zapoznanie się z regulaminem. Zgłoszenia niespełniające wymagań regulaminu nie będą brane pod uwagę przy rozlosowywaniu nagród.

Pliki do pobrania:

Regulamin konkursu „Urbnews – Kulturalna Architektura”

Fundatorem nagród jest Fundacja im. Stefana Kuryłowicza.

fundacja_im_stefana_kurylowicza_300x0_rozmiar-niestandardowy

Działalność Fundacji im. Stefana Kuryłowicza ma na celu wspieranie i promocję odważnej i odpowiedzialnej twórczości architektonicznej. Patron Fundacji, Profesor Stefan Kuryłowicz był wybitnym twórcą architektury. Wierzył, że ład architektoniczno – urbanistyczny można osiągnąć dzięki mądrej współpracy profesjonalistów z różnych dziedzin. Uważał także, że wysoka reputacja jest koniecznym warunkiem swobody twórczej, która jest przyznawana twórcom przez społeczeństwo, dlatego przez całe życie dążył do umocnienia pozycji zawodu architekta w świadomości społecznej.
To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.