AKTUALNOŚCI

Konkurs “Miasto Szczęśliwe”

Zapraszamy do udziału w konkursie „Miasto Szczęśliwe”, którego organizatorami są Urbnews.pl oraz wydawnictwo Wysoki Zamek.

Wydawnictwo jest fundatorem nagrody, którą jest książka „Miasto Szczęśliwe” autorstwa Charlesa Montgomery’ego. Zwycięża osoba, która jako pierwsza udzieli poprawnych odpowiedzi na wszystkie pytania konkursowe lub, jeśli nikt nie udzieli wszystkich poprawnych odpowiedzi: osoba, która jako pierwsza uzyska najwyższą liczbę poprawnych odpowiedzi. W konkursie udział brać możecie jedynie jeden raz! Konkurs trwa do 30 listopada, a poprawne odpowiedzi oraz zwycięzcę przedstawimy po jego zakończeniu. Życzymy powodzenia!


 

Zaskakujące, śmieszne, szokujące lub banalnie proste – urbaniści, władze i inwestorzy od wielu lat prześcigają się w tworzeniu form przestrzennych. Z drugiej strony – niektóre miasta rozwijają się samoistnie, bez kontroli firm i instytucji. Sprawdźcie czy potraficie rozpoznać z jakich krajów pochodzą poniższe przykłady. Przed rozpoczęciem quizu prosimy o podanie imienia oraz adresu e-mail.

Źródło zdjęć satelitarnych: Google Earth

Regulamin konkursu Urbnews „Miasto szczęśliwe”

logo