AKTUALNOŚCI

GIS Day 2014 już niedługo!

Wielkimi krokami zbliża się długo oczekiwane święto użytkowników Systemów Informacji Przestrzennej. Mowa oczywiście o GIS Day 2014. Tegoroczne wydarzenie odbędzie się już 19 listopada, a udział w nim weźmie społeczność GIS rozproszona po całym świecie.

Warto dodać, że jest to wydarzenie organizowane już od 1999 roku, corocznie skupiające coraz to więcej osób związanych ze środowiskiem GIS.

Świat, Źródło: ESRI, www.gisday.com

Jak co roku jest to dobra okazja do poszerzenia swojej wiedzy z zakresu GIS, zapoznania się z nowościami technicznymi, a przede wszystkim możliwość spotkania i wysłuchania inspirujących osób. Uczestnicy mają okazję wysłuchać wielu cennych wykładów, wziąć udział w warsztatach, grach, a także licznych konkursach. Wszystko to związane jest oczywiście z dynamicznie rozwijającymi się Systemami Informacji Przestrzennej. Udział w wydarzeniach jest wolny i bezpłatny. Obejmuje to zarówno uczestnictwo w roli słuchacza, jak i prezentera.

W zeszłym roku na terenie Polski odbyło się 26 imprez w 18 miastach, w których uczestniczyło blisko 3,5 tys. osób. Tegoroczny GIS Day odbędzie się w 16 miastach, gdzie swój udział zgłosiło 21 instytucji.

Poniżej przedstawiamy wam mapę wydarzeń wraz z ich pełną listą. Nie przegapcie okazji na poszerzenie swojej wiedzy dotyczącej GIS i sprawdźcie listę wydarzeń w waszym mieście.

Polska, Żródło: www.gisday.com

Lista wydarzeń:

Białystok – Politechnika Białostocka

Bytom – Urząd Miasta

Bytom – Zespół Szkół Technicznych i Ogólnokształcących

Częstochowa – Zespół Szkół im. Bolesława Prusa

Kielce – Uniwersytet Jana Kochanowskiego w Kielcach

Konin – Zespół Szkół Budowlanych w Koninie

Kraków – Uniwersytet Pedagogiczny

Lublin – Katolicki Uniwersytet Lubelski Jana Pawła II

Lublin – Uniwersytet Przyrodniczy

Łódź – Uniwersytet Łódzki

Olsztyn – Uniwersytet Warmińsko–Mazurski

Poznań – Uniwersytet im. Adama Mickiewicza w Poznaniu

Sosnowiec – Uniwersytet Śląski

Szczecin – Uniwersytet Szczeciński

Szczytno – Wyższa Szkoła Policji w Szczytnie

Toruń – Uniwersytet Mikołaja Kopernika w Toruniu

Warszawa – Esri Polska Sp. z o.o.

Warszawa – Uniwersytet Warszawski

Wrocław – Politechnika Wrocławska

Wrocław – Uniwersytet Wrocławski

Wrocław – Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu

Więcej informacji dotyczących tegorocznych obchodów GIS możecie znaleźć na oficjalnej stronie wydarzenia http://www.gisday.com/.

Zapraszamy wszystkich zainteresowanych Systemami Informacji Przestrzennej do czynnego udziału w tegorocznym wydarzeniu. Koniecznie wpiszcie datę 19 listopada do swojego kalendarza i poszerzcie swoją wiedzę o wiele cennych informacji z zakresu GIS.