AKTUALNOŚCI

Towarzyskie Urbanistów Pogawędki – spotkanie z Witoldem Milewskim, Poznań, 13.10.2014

„Projekt – miasto. Spotkanie z poznańskim architektem” – kolejne spotkanie z cyklu Towarzyskie Urbanistów Pogawędki.

Architektura to nie tylko budynki, to także przestrzeń. Uprawianie zawodu architekta w takim mieście jak Poznań to nie tylko przygoda, lecz również ogromne wyzwanie i odpowiedzialność. Bo czyż nie jest wyzwaniem kreowanie przestrzeni, zachowując historycznego ducha miejsca, jednocześnie borykając się z politycznymi i społecznymi oczekiwaniami. Być może tylko w dłuższej i szerszej perspektywie można zrozumieć te wszystkie uwarunkowania. Właśnie dlatego na kolejne spotkanie z cyklu Towarzyskie Urbanistów Pogawędki zaprosiliśmy zasłużonego poznańskiego architekta, o którym Filip Springer kiedyś napisał:

„Z jednej więc strony wyróżniający się przykład architektury modernistycznej w powojennej Polsce. Z drugiej pseudohistoryczny zamek – wariacja o przeszłości, której sens rozumieją tylko najbardziej zainteresowani. W centrum tego wszystkiego jeden człowiek – Witold Milewski, świadomy dysonansu, jaki stwarza swoją osobą”

Towarzystwo Urbanistów Polskich, oddział w Poznaniu serdecznie zaprasza na kolejne spotkanie z cyklu ‘Towarzyskie Urbanistów Pogawędki’, które odbędzie się w poniedziałek 13 października, o godzinie 17:00 w Cafe Misja (ul. Gołębia 1). Ideą tych spotkań jest stworzenie przestrzeni do wymiany myśli i dyskusji wokół problemów planowania przestrzennego. Gościem spotkania będzie wybitny poznański architekt, Pan Witold Milewski.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.