Wrocław: Nowy bulwar nad Odrą

W pobliżu gmachu głównego Politechniki Wrocławskiej rozpoczęły się prace nad przebudową nabrzeży Odry. Powstać ma tam bulwar, boiska do siatkówki oraz pomosty dla wodniaków.

Budowa bulwaru przy Wybrzeżu Wyspiańskiego jest jednym z etapów planu ożywienia okolicy Odry prowadzonym przez władze Politechniki Wrocławskiej. Docelowo powstać ma miejsce spacerowe z widokiem na zabytkową Wieżę Ciśnień, uzupełnione przez boiska do siatkówki plażowej i urządzenia do sportów wodnych. Użytkownicy przestrzeni będą mogli dojść do samej rzeki dzięki powstałym na nabrzeżu schodom. Wraz z bulwarem wygospodarowane mają zostać nowe tereny zielone. Wcześniej przeprowadzono już remont stanicy wioślarskiej.

Przypominamy, że na początku sierpnia w Warszawie otwarto podobną inwestycje – Bulwary Wiślane (Bulwary Jana Karskiego) na odcinku od mostu Śląsko-Dąbrowskiego do ul. Boleść. Na prawie kilometrowym odcinku powstały deptak, ścieżka rowerowa, nowe nasadzenia drzew i kwiatów oraz mała architektura. W 2016 roku planowane jest otwarcie kolejnego odcinka – do Centrum Nauki Kopernik.

Bulwary Warszawa RP

Bulwary Wiślane w Warszawie; fot: RP