Rejestracja na XXVII Kongres FIG w Warszawie już otwarta!

 

Z przyjemnością informujemy, że została otwarta rejestracja na XXVII Kongres FIG, który odbędzie się w dniach 11-15 września 2022 w Warszawie. Kongres organizowany jest przez Stowarzyszenie Geodetów Polskich (SGP) i Międzynarodową Federację Geodetów (FIG). Organizatorzy będą mieli przyjemność gościć uczestników Kongresu w DoubleTree by Hilton Hotel & Conference Centre w Warszawie. Głównym celem Kongresu FIG jest wymiana poglądów, doświadczeń oraz dobrych praktyk. Dla Polski to wyjątkowa okazja do promocji kraju na arenie międzynarodowej. Dla środowiska geodezyjnego w Polsce to ogromny zaszczyt i sposobność do przedstawienia swoich osiągnięć środowisku międzynarodowemu.

Organizatorzy przewidzieli różnorodne formy opłat, gwarantujące jedno- lub kilkudniowy udział w Kongresie na równoległych sesjach naukowych oraz wystawie sponsorów prezentujących sprzęt i oprogramowanie geodezyjne, a także lunche i przerwy kawowe oraz materiały konferencyjne. Dla polskich uczestników z racji wahań kursu euro i dla ułatwienia płatności w polskiej walucie, organizatorzy zaproponowali specjalnie przygotowane korzystniejsze opłaty w złotówkach. Rejestracja na kongres odbywa się przez system elektroniczny dostępny na stronie: https://www.fig.net/fig2022/registration_polish.htm. Wysokości opłat zawiera tabela poniżej:

Ramowy program Kongresu FIG 2022 dostępny jest na stronie internetowej: https://www.fig.net/fig2022/program.htm. Natomiast więcej szczegółów dotyczących programu ogłoszone będzie, gdy ustalone zostaną nazwy sesji plenarnych i równoległych sesji technicznych. W maju zaś poznamy pełny program XXVII Kongresu FIG. Przewiduje się sesje z dłuższymi i krótszymi wystąpieniami, a także panele dyskusyjne, dla których inspiracją będą prezentacje wideo. Ogółem wpłynęło aż 430 zgłoszeń, z czego 60 z Polski.

Kongres będzie miał charakter stacjonarny, z elementami konferencji hybrydowej (transmisja wybranych sesji). Uczestnicy zdalni nie będą jednak mieli możliwości prezentacji referatów i uczestniczenia w każdej z sesji. Termin wrześniowy Kongresu ma być gwarantem planów organizacji wydarzenia w formie bezpośredniego spotkania, za co trzymamy kciuki. Jesteśmy przekonani, że się uda. Szczegółowe terminy oraz ważne informacje dotyczące sposobu rejestracji dostępne są na stronie internetowej: https://www.fig.net/fig2022/registration_polish.htm