Park Kulturowy Stare Miasto – spotkanie z Filipem Springerem, Poznań, 20.11.2018

20 listopada o godzinie 18:00 w Pałacu Działyńskich odbędzie się kolejne wydarzenie organizowane w ramach kampanii promocyjno-edukacyjnej dotyczącej Parku Kulturowego Stare Miasto. Tym razem zapraszamy na spotkanie ze znanym fotografem i reporterem, Filipem Springerem. Rozmowę o problemach związanych z estetyką przestrzeni publicznej w polskich miastach, w tym także w Poznaniu, poprowadzi poznański aktywista, Franek Sterczewski. W czasie zmian, jakim poddają się lokale na terenie Parku Kulturowego, taka rozmowa wydaje się szczególnie istotna i interesująca.

Link do wydarzenia na Facebooku: https://www.facebook.com/events/549413875487555/?active_tab=about

Park Kulturowy Stare Miasto – w lutym tego roku, po dwóch latach konsultacji z mieszkańcami, przedsiębiorcami i ekspertami, Rada Miasta Poznania przyjęła uchwałę powołującą w centrum Poznania Park Kulturowy. Zapisy w niej zawarte pozwolą na lepsze wyeksponowanie zabytkowej zabudowy Starego Rynku, ochronę historycznych budynków czy wprowadzenie ładu reklamowego. Wdrożeniu uchwały, które nastąpi w marcu 2019 roku, towarzyszy kampania promocyjno-informacyjna. Organizujemy indywidualne spotkania z przedsiębiorcami, spacery krajoznawcze, wykłady z ekspertami. Działamy także na Facebooku, przybliżając w przystępny sposób zasady, które już niedługo wejdą w życie. Więcej informacji i aktualności na naszym profilu na Facebooku: https://www.facebook.com/parkkulturowypoznan/.
Filip Springer (1982) – reporter i fotograf. Jego reporterski debiut “Miedzianka. Historia znikania” (Czarne 2011) znalazł się w finale Literackiej Nagrody Nike i Nagrody im. Ryszarda Kapuścińskiego. Kolejne książki reporterskie (“Źle Urodzone. Reportaże o architekturze PRL”, “Wanna z kolumnadą. Reportaże o polskiej przestrzeni”, “Zaczyn. O Zofii i Oskarze Hansenach”, “13 pięter”, “Księga Zachwytów”) traktują o problemach polskiej przestrzeni i architektury. W 2016 roku ukazała się książka “Miasto Archipelag. Polska mniejszych miast” będąca pokłosiem większego projektu dokumentalnego, poświęconego byłym miastom wojewódzkim. W 2018 roku ukazał się jego mini debiut prozatorski, książka “Zegarmistrz” wydana w ramach Kolekcji Wrzesińskiej. Filip Springer mieszka i pracuje w Warszawie, współpracuje z Instytutem Reportażu, wykłada w Polskiej Szkole Reportażu.