„Modelowa rewitalizacja miast” – trwa ocena wniosków o dofinansowanie

Trwa ocenia wniosków o dotację w konkursie „Modelowa rewitalizacja miast”. W tym samym Ministerstwo Rozwoju organizuje konferencje dla uczestników konkursu.

Wrocław Traugutta

fot. Neo[EZN] / fotopolska.eu / lic. CC-BY-3.0

W kwietniu ubiegłego roku Ministerstwo Infrastruktury i Rozwoju ogłosiło konkurs dotacji skierowany do jednostek samorządu terytorialnego pod tytułem: „Modelowa rewitalizacja miast”. W sierpniu poznaliśmy projekty zakwalifikowane do II etapu rywalizacji, a ich twórcy musieli przygotować wnioski o dofinansowanie inwestycji.

Termin składania wniosków o udzielenie dotacji upłynął 1 lutego. Wszystkie miasta, których projekty trafiły do II etapu konkursu złożyły wnioski o dofinansowanie projektów. Ministerstwo Rozwoju obecnie ocenia wnioski w celu wybrania 20 najlepszych projektów, które otrzymają dofinansowanie na realizację modelowych działań z zakresu rewitalizacji obszarów miejskich. Na realizację projektów samorządy mają czas do 31 grudnia 2018 r.

Ministerstwo Rozwoju przeprowadza konferencje dla przedstawicieli wszystkich miast, które zostały wybrane do drugiego etapu. Odbyło się już spotkanie samorządowców poświęcone wymianie dotychczasowych doświadczeń i promocji dobrych praktyk. Celem ministerialnego konkursu „Modelowa rewitalizacja miast” jest wsparcie miast w opracowywaniu programów rewitalizacji i modelowych działań w zakresie rewitalizacji. Efekty dofinansowanych projektów będą mogły stanowić wzór dla innych samorządów realizujących własne projekty rewitalizacyjne.

W pierwszym etapie zwyciężył projekt wrocławskiej rewitalizacji „4 kąty na trójkącie”, dotyczący rozwiązywania problemów występujących na Przedmieściu Oławskim. Pełna lista zakwalifikowanych projektów: