Wydarzenia

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

UrbanLab Gdynia: rozmowa „Planowanie przestrzenne a relacje”

15 lipca 2020

Gdyński UrbanLab cały czas działa. Czy można „spotkać się” w UrbanCafé? Tak!

W obecnej sytuacji nie wszyscy mają możliwość i ochotę uczestniczyć w spotkaniach. To zrozumiałe! Dobrze jest dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie musi to jednak ograniczać możliwości partycypowania w debatach, rozmowach i wykładach i poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania miast, w obliczu stojących przed nimi wyzwań. Mieszkańcom Gdyni pomaga w tym UrbanLab, którego jedno z działań stanowi UrbanCafé.

Nie chcieliśmy rezygnować ze spotkań, które dotychczas organizowaliśmy, ponieważ uważamy, że poszerzanie wiedzy mieszkańców i mieszkanek o tym jak działają pewne mechanizmy w miastach i jak są projektowane przestrzenie, czy też usługi jest bardzo ważne, a przy to pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń. – mówi Magda Dębna, koordynatorka UrbanCafé w UrbanLab Gdynia – Dostosowaliśmy więc formułę, przenosząc się do sieci i kontynuujemy działalność.

15 lipca o 17:30, zaplanowana jest rozmowa „Planowanie przestrzenne a relacje”, z Iwoną Markešić – dyrektor Biura Planowania Przestrzennego Miasta Gdyni, architekt i urbanistką, którą poprowadzi Barbara Marchwicka – z wykształcenia architektka pracująca w Laboratorium Innowacji Społecznych, z doświadczenia urbanistka, która pełni także funkcję pełnomocnika prezydenta miasta Gdyni ds. przestrzeni publicznych. W czasie rozmowy pojawią się odpowiedzi na następujące pytania:

  • W jaki sposób na relacje wpływają zasady planowania przestrzennego?
  • W jaki sposób zasady dotychczas wykorzystywane mogą ulec zmianom w dobie pandemii, która wymusza na nas społeczny dystans?

Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/89606753161


UrbanLab Gdynia jest prowadzony w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności. W ramach UrbanCafé organizowane są spotkania dotyczące funkcjonowania miast, w których mieszkańcy spotykają się z naukowcami i przedstawicielami administracji.

Szczegóły

Data:
15 lipca 2020
Wydarzenie Tagi:
, ,

Organizator

UrbanLab Gdynia
Email:
urbanlab@lis.gdynia.pl
Strona internetowa:
https://lis.gdynia.pl/wspolpraca-i-wsparcie/urbanlab/