Gdyński UrbanLab cały czas działa. Czy można „spotkać się” w UrbanCafé? Tak!
W obecnej sytuacji nie wszyscy mają możliwość i ochotę uczestniczyć w spotkaniach. To zrozumiałe! Dobrze jest dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie musi to jednak ograniczać możliwości partycypowania w debatach, rozmowach i wykładach i poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania miast, w obliczu stojących przed nimi wyzwań. Mieszkańcom Gdyni pomaga w tym UrbanLab, którego jedno z działań stanowi UrbanCafé.
Nie chcieliśmy rezygnować ze spotkań, które dotychczas organizowaliśmy, ponieważ uważamy, że poszerzanie wiedzy mieszkańców i mieszkanek o tym jak działają pewne mechanizmy w miastach i jak są projektowane przestrzenie, czy też usługi jest bardzo ważne, a przy to pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń. – mówi Magda Dębna, koordynatorka UrbanCafé w UrbanLab Gdynia – Dostosowaliśmy więc formułę, przenosząc się do sieci i kontynuujemy działalność.
W poniedziałek 13 lipca, o 17:30, odbędzie się wykład mgr inż. arch. Marii Skotnickiej, „Zielone miasto” dotyczące projektowania terenów zielonych. Mają one wpływ na miejską florę i faunę, ochłodzenie klimatu, oczyszczanie powietrza i ściąganie wody z opadów, sprzyjają zawiązywaniu relacji czy obniżeniu poziomu stresu mieszkańców. Uczestnicy dowiedzą się jak architekci projektują tereny zielone z uwzględnieniem zasad zrównoważonego rozwoju i partycypacji i jakie są korzyści z wdrażania procesów komunikacji władz z mieszkańcami w zakresie tworzenia zieleni w mieście.
Link do spotkania: https://us02web.zoom.us/j/85445099185
UrbanLab Gdynia jest prowadzony w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności. W ramach UrbanCafé organizowane są spotkania dotyczące funkcjonowania miast, w których mieszkańcy spotykają się z naukowcami i przedstawicielami administracji.