AKTUALNOŚCI

Ładowanie Wydarzenia

« All Wydarzenia

  • To event minęło.

UrbanLab Gdynia: projekcja filmu „Ludzki Wymiar”

25 lipca 2020

Gdyński UrbanLab cały czas działa. Czy można „spotkać się” w UrbanCafé? Tak!

W obecnej sytuacji nie wszyscy mają możliwość i ochotę uczestniczyć w spotkaniach. To zrozumiałe! Dobrze jest dbać o bezpieczeństwo swoje i innych. Nie musi to jednak ograniczać możliwości partycypowania w debatach, rozmowach i wykładach i poszerzania wiedzy na temat funkcjonowania miast, w obliczu stojących przed nimi wyzwań. Mieszkańcom Gdyni pomaga w tym UrbanLab, którego jedno z działań stanowi UrbanCafé.

Nie chcieliśmy rezygnować ze spotkań, które dotychczas organizowaliśmy, ponieważ uważamy, że poszerzanie wiedzy mieszkańców i mieszkanek o tym jak działają pewne mechanizmy w miastach i jak są projektowane przestrzenie, czy też usługi jest bardzo ważne, a przy to pozwala na wymianę wiedzy i doświadczeń. – mówi Magda Dębna, koordynatorka UrbanCafé w UrbanLab Gdynia – Dostosowaliśmy więc formułę, przenosząc się do sieci i kontynuujemy działalność.

25 lipca o 17:00, UrbanCafé zaprasza na projekcję filmu „Ludzki Wymiar” z wprowadzeniem dr Moniki Arczyńskiej, współzałożycielki A2P2 architecture & planning (pracowała m.in. przy gdyńskim woonerfie), związanej z Instytutem Badań Przestrzeni Publicznej warszawskiej ASP, adiunktki na Politechnice Gdańskiej. Film z 2012 roku opowiada o tym jak powinny być projektowane miasta by spełniać standardy nowego stylu życia w zakresie relacji, transportu czy dostępu do usług. Na ile przedstawione w nim założenia Jana Ghela są nadal aktualne? Jak mają się do wyzwań współczesnych procesów urbanizacyjnych i zmian klimatu, w tym pandemii? Które pozostają aktualne, a które należy poddać krytycznej ocenie?

Link do wydarzenia na Facebooku: http://facebook.com/events/213859913127454/


UrbanLab Gdynia jest prowadzony w ramach zadania „Adaptacja Koncepcji Urban Lab w Gdyni” realizowanego w ramach Programu Operacyjnego Pomoc Techniczna na lata 2014-2020, współfinansowanego ze środków Funduszu Spójności. W ramach UrbanCafé organizowane są spotkania dotyczące funkcjonowania miast, w których mieszkańcy spotykają się z naukowcami i przedstawicielami administracji.

Szczegóły

Data:
25 lipca 2020
Wydarzenie Category:
Wydarzenie Tagi:
, ,

Miejsce

UrbanLab Gdynia
al. Zwycięstwa 96/98
Gdynia, pomorskie 81-451
Telefon:
587273916
Strona internetowa:
https://urbanlab.gdynia.pl

Organizator

UrbanLab Gdynia
Email:
urbanlab@lis.gdynia.pl
Strona internetowa:
https://lis.gdynia.pl/wspolpraca-i-wsparcie/urbanlab/