KOKONAT 2019, Kraków, 11-12.04.2019

Katedra Systemów Transportowych Politechniki Krakowskiej im. T. Kościuszki oraz działające przy niej Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych organizuje w dniach 11-12 kwietnia 2019 roku piątą edycję Krakowskiej Ogólnopolskiej Konferencji Naukowej Transportu „KOKONAT 2019”.

Celem konferencji jest integracja ambitnych studentów i doktorantów kierunków związanych z transportem. Wydarzenie pozwala zrozumieć holistyczne podejście do praktycznych kwestii rozwiązań transportowych. Jej celem jest również szerzenie wiedzy na temat transportu. Tak, jak podczas poprzednich czterech edycji, już w kwietniu mury Politechniki Krakowskiej będą miejscem gdzie młodzi transportowcy mają szanse się zaprezentować, nawiązać kontakty, zbudować grupy projektowe i badawcze oraz znaleźć inspiracje do dalszych prac. Podczas ubiegłorocznej edycji zgromadzeni mieli okazję wysłuchać 44 prelegentów reprezentujących 13 uczelni z 9 miast Polski i Ukrainy. Oprócz tego corocznie na uczestników konferencji czekają wystąpienia zaproszonych gości. Podczas czterech edycji udało się zainteresować środowiska naukowe z całej Polski. Uczelnie z Krakowa, Gdańska, Warszawy, Gdyni, Szczecina, Białegostoku, Poznania, Katowic i Dniepropietrowska były reprezentowane przez młodych adeptów transportu, budownictwa i gospodarki przestrzennej. Poruszono tematy planowania systemów komunikacyjnych, transportu publicznego i kolejowego, ruchu pieszego i rowerowego, zrównoważonego transportu, zarządzania i sterowania ruchem, inżynierii ruchu drogowego i kolejowego, modelowania w transporcie oraz jego powiązań z urbanistyką i gospodarką przestrzenną.

Jubileuszowa, piąta edycja konferencji „KOKONAT” odbędzie w dniach 11-12 kwietnia w murach Politechniki Krakowskiej. Do 5 marca Organizatorzy czekają na zgłoszenia czynnego udziału z prezentacją pecha kucha lub posterem. Wszystkie aktualne informacje można znaleźć na stronie internetowej http://knsk.org/kokonat-2019/. Zapraszamy również do śledzenia fanpage’a KNSK na Facebooku (www.facebook.com/knsk.pk) i profilu na Instagramie (www.instagram.com/knsk).

Warto dodać, że Koło Naukowe Systemów Komunikacyjnych to prężnie działające koło, które corocznie organizuje warsztaty transportowo-urbanistyczne „Ripari Urbo – napraw miasto!”. Realizowany w ramach nich projekt „Miechów MoviGo” otrzymał wyróżnienie w kategorii „Projekt Roku 2018” w konkursie „StRuNA 2018”. Drugą nagrodą zdobytą w tym prestiżowym konkursie jest wyróżnienie w kategorii „Koło Naukowe Roku 2016”. KNSK angażuje się także w wiele innych ważnych wydarzeń – w 2016 roku pod opieką Zakładu Systemów Komunikacyjnych we współpracy z Komitetem Organizacyjnym Światowych Dni Młodzieży Kraków 2016 odbyły się “Warsztaty ŚDM”, których celem było wypracowanie koncepcji obsługi transportowej podczas ŚDM w Krakowie.

To wydarzenie znajduje się także w naszym kalendarzu.

Wydarzenie na Facebooku