Głosowanie do budżetu obywatelskiego Warszawy

Dzisiaj ruszyło głosowanie w budżecie partycypacyjnym Warszawy. Mieszkańcy stolicy mogą wybierać projekty do 30 czerwca.

Warszawianie propozycje do budżetu obywatelskiego zgłaszali w grudniu i styczniu. Łącznie do urzędu miasta wpłynęło 2433 wniosków. Największą aktywnością wykazali się mieszkańcy Ursynowa i Mokotowa, którzy zgłosili odpowiednio 270 i 261 projektów. Pozytywną weryfikację formalno-prawną przeszło 1628 pomysłów – to na nie będzie można zagłosować – LISTA PROJEKTÓW.

Swój głos do 30 czerwca może oddać każdy mieszkaniec Warszawy – nie musisz być zameldowany w mieście, nie ma również ograniczenia wiekowego. Głosować można w formie elektronicznej na stronie internetowej https://app.twojbudzet.um.warszawa.pl/ (głosowanie możliwe po podaniu adresu e-mail i kliknięciu w link aktywacyjny) lub papierowo w urzędach dzielnic i innych wyznaczonych punktach. W przypadku głosowania papierowego konieczne jest okazanie dowodu tożsamości. Osoby mające problemy z poruszaniem się, mogą przekazać  kartę do głosowania przedstawicielowi urzędu dzielnicy – zamiar ten trzeba zgłosić maksymalnie do 22 czerwca.

Głosy oddawać można w ramach wybranego rejonu, nie musi być on zgodny z miejscem zamieszkania czy zameldowania. Wszystkie dzielnice poza Rembertowem i Wesołą zostały podzielone na rejony, część dzielnic posiada również pulę ogólnodzielnicową. W formularzu elektronicznym lub papierowym należy zaznaczyć wybrane projekty, których wartość nie przekroczy określonej dla rejonu puli.

Łączna pula budżetu wynosi 64,7 mln zł. Dzielnice samodzielnie ustalały kwotę przeznaczoną na realizację działań – od 7,5 mln na Bielanach do 0,7 mln zł w Rembertowie.

Ogłoszenie wyników 5. Edycji budżetu partycypacyjnego Warszawy zostaną opublikowane do 13 lipca.

strona internetowa | regulamin | facebook

Więcej informacji o budżetach obywatelskich: