Architektura i usługi dla starzejącego się społeczeństwa

W ramach współpracy Katedry Gospodarki Przestrzennej (Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu) z Centre for Healthcare and Technology (Fontys University of Applied Sciences) w dniu 3 grudnia 2015 r. odbędzie się wykład dotyczący architektury oraz usług dostosowanych do potrzeb starzejącego się społeczeństwa.

Joost

Sytuacja demograficzna wielu krajów świata stawia przed nami nowe wyzwania. Temat dostosowania architektury i usług do potrzeb starzejącego się społeczeństwa jest w związku z tym zagadnieniem, które coraz szerzej jest poruszane przez naukowców i praktyków na świecie. Zgłębieniu tej problematyki pomoże przegląd najnowszych rozwiązań w tym zakresie. Temat dostosowania obiektów oraz ich funkcji zaprezentuje dr Joost van Hoof – kierownik Centrum Ochrony Zdrowia i Technologii (Fonty University of Applied Sciences). Dr van Hoof jest głównym redaktorem publikacji na temat inteligentnych domów, ochrony zdrowia i jakości życia (Handbook of Smart Homes, Health Care and Well-being), a także komfortu cieplnego w inteligentnych domach dla starzejącego się społeczeństwa (Thermal comfort in smart homes for an ageing population). Niniejszy wykład dotyczy najnowszych rozwiązań z zakresu dostosowywania architektury i usług do potrzeb osób starszych. Przeanalizowane zostanie jak technologia i standardy mogą pomóc w utrzymaniu wysokiej jakości życia.

Wykład zorganizowany został z myślą o studentach kierunku gospodarka przestrzenna, jednak ma on charakter otwarty i w miarę możliwości (podyktowanych głównie wielkością sali) istnieje możliwość udziału po wcześniejszym kontakcie z organizatorem.

Szczegóły wystąpienia

  • Termin: 3.12.2015 r., godz. 10.00 – 11.00;
  • Miejsce: Uniwersytet Przyrodniczy we Wrocławiu, budynek Geo-Info-Hydro, sala 2.21 H (ul. Grunwaldzka 55, Wrocław);
  • Wykład w języku angielskim;
  • Kontakt z organizatorem: mgr inż. Jan Kazak ([email protected]).

Serdecznie zapraszamy!