AKTUALNOŚCI

Konkurs “Życie w Architekturze” – trwa plebiscyt internautów

Trwa plebiscyt internautów w konkursie “Życie w Architekturze” organizowanym przez serwis “Architektury-murator”. Głosowanie trwa do 2 kwietnia.

zycie_logo

Życie w Architekturze / źródło: architektura.muratorplus.pl

Życie w architekturze to ogólnopolski konkurs dotyczący współczesnej architektury. Celem jest promocja dobrej architektury miejskiej ostatnich lat oraz zwrócenie uwagi architektów na rolę i znaczenie architektury w życiu aglomeracji miejskich.

Wyróżniane są budynki nadające przestrzeni miejskiej nową jakość, szanujące wartości historyczne i kulturowe otoczenia. Konkurs organizowany jest przez redakcję miesięcznika „Architektura-murator” od 1995 roku. Dotychczas odbyło się 7 edycji – w tym 2 ogólnopolskie i 5 warszawskich. Uroczystości rozstrzygnięcia konkursu i wręczenia nagród za każdym razem towarzyszy wystawa.

Poza nagrodą przyznawaną przez profesjonalistów, swojego Ulubieńca spośród zgłoszonych do konkursu budynków użyteczności publicznej wybierają mieszkańcy. O ten prestiżowy tytuł walczy 47 obiektów wybranych spośród 314 zgłoszeń nadesłanych na konkurs.

Trzy warszawskie inwestycje znalazły się wśród finalistów konkursu Życie w Architekturze na najlepsze i najciekawsze obiekty architektury powstałe w Polsce w latach 2013-2014. Są to: Muzeum Historii Żydów Polskich, Nadwiślański Szlak Rowerowy i Służewski Dom Kultury.

Ponadto w konkursie można głosować na szereg innych propozycji, m.in.: Wielka Sala Koncertowa NOSPR, Nowe Muzeum Śląskie czy Gdański Teatr Szekspirowski oraz na projekty małe lub z mniejszych miejscowości – Ośrodek Edukacyjno-Muzealny “Świętokrzyski Sztetl” z Chmielnika czy też Zaplecze Sportowe z Czarkowa.

Zachęcamy do głosowania na swoje typu na stronie. Głosowanie trwa do 2 kwietnia, a ogłoszenie wyników odbędzie się 17 kwietnia.