AKTUALNOŚCI

Warszawa: Zmieńmy rondo Dmowskiego! – Spotkanie otwarte

2014.05 logo FRWStowarzyszenie Forum Rozwoju Warszawy zaprasza na spotkanie otwarte, które dotyczyć będzie kampanii na rzecz przebudowy Ronda Dmowskiego w klasyczne skrzyżowanie.

Stowarzyszeniu FRW zależy nie na prowizorycznym wytyczeniu pasów dla pieszych, a na kompleksowej przebudowie skrzyżowania z wykreowaniem nowoczesnej i atrakcyjnej przestrzeni publicznej w ścisłym śródmieściu Warszawy. Podczas spotkania przygotowany ma zostać plan działania. Osoby chętne do pomocy zapraszamy do przybycia i podjęcia działania. Spotkanie odbędzie się we wtorek 13 maja o godz. 18 w lokalu PaństwoMiasto przy ul. Andersa 29.


 

W lutym wiceprezydent Warszawy, Jacek Wojciechowski stwierdził: “Sukcesywnie pracujemy nad tym, by centrum było mniej autostradą, a bardziej deptakiem. Przejścia mogłyby powstać jeszcze w tym roku”. W marcu przyznał, że wytyczenie przejść naziemnych na rondzie Dmowskiego, jeszcze w tym roku, może być trudne, ponieważ wymaga większej przebudowy skrzyżowania. Wiceprezydent zapowiada centrum bardziej przyjazne pieszym, a docelowo zwężone mają być ul. Marszałkowska i Aleje Jerozolimskie.

Więcej informacji o wydarzeniu na portalu facebook.

Informacje o działalności stowarzyszenia: link

 

To wydarzenie znajduje się także w  naszym kalendarzu